Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
24-03-2023ØstDanish SpringFrederikssund
25-03-2023ØstDanish SpringTisvilde Hegn
26-03-2023ØstDanish SpringTisvilde Hegn
02-04-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneJelling Skov
06-04-2023NordPåskeløbÅlum - Vindum - Dollerup
07-04-2023NordPåskeløbVindum
08-04-2023NordPåskeløbDollerup Bakker
16-04-2023NordDivisionsmatch og åbent stævneStenbjerg Plantage
16-04-2023NordDivisionsmatch og åbent stævneStenbjerg Plantage
16-04-2023ØstKredsløb (77. Stifinderløb)Klosterris Hegn
16-04-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneKærgård
19-04-2023NordMTBO CampNymindegab lejer
20-04-2023NordMTBO CampLang Blåbjerg + Mellem Vrøgum/Ål
23-04-2023NordDM UltralangHoverdal Platange
29-04-2023NordMidtjysk SprintCupHolstebro
30-04-2023Øst3-6 division 1. rundeVest- og Sydsjælland
30-04-2023Øst3-6 division 1. rundeVest- og Sydsjælland
30-04-2023Øst3-6 division 1. rundeVest- og Sydsjælland
30-04-2023Øst3-6 division 1. rundeVest- og Sydsjælland
30-04-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneHarte Skov
30-04-2023NordMidtjysk SprintCupHerning
05-05-2023NordNordjysk-LangVendsyssel
07-05-2023Øst1-2 division 1. rundeGl. Grønholt Vang
07-05-2023Øst1-2 division 1. rundeGl. Grønholt Vang
07-05-2023NordGudenådystenSønderskoven
07-05-2023NordGudenådystenSønderskoven
12-05-2023SUIWOC2023 TestløbSchweiz
13-05-2023SUIWOC2023 TestløbSchweiz
14-05-2023ØstOK73 - 50 Års JubilæumsløbGyngemosen, Gladsaxe
14-05-2023NordJFM SprintHorsens Vestby
14-05-2023SUIWOC2023 TestløbSchweiz
18-05-2023NordKr. HimmelfartsløbetØstjylland
18-05-2023SydGrænsedysten 2023Frøslev Nord
20-05-2023ØstSjællandssprintenNæstved og omegn
20-05-2023ØstSM sprintNæstved Øst
21-05-2023NordWild WestHusby Klitplantage
21-05-2023ØstSjællandssprintenSolrød og Jersie
27-05-2023SydFynsk Sprint CupMarstal og Ærøskøbing
27-05-2023SydFynsk Sprint CupMarstal
27-05-2023SydFynsk Sprint CupMarstal
28-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrøskøbing
28-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrøskøbing
01-06-2023ØstBallerup SommercupLille Hareskov
03-06-2023NordDM Sprint og SprintstafetEbeltoft
04-06-2023NordDM Sprint og SprintstafetRønde
08-06-2023ØstBallerup SommercupLystrup Skov
10-06-2023ØstFIF Sommerweekend 2023Gribskov Midt
11-06-2023ØstFIF Sommerweekend 2023Gribskov Midt
15-06-2023ØstBallerup SommercupJonstrupvang
16-06-2023SydDM MTB-OKolding Syd
17-06-2023SydDM MTB-OMarbæk, Esbjerg
18-06-2023SydDM MTB-OHindsgavl, Middelfart
23-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenGrønnehave Skov
24-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenEllinge Indhegning
25-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenRørvig Sandflugtsplantag
30-06-2023SydVikingedystVojens Øst
01-07-2023SydVikingedystHytterkobbel og Stursbøl
01-07-2023SydVikingedystHytterkobbel
02-07-2023SydVikingedystStursbøl Plantage
12-07-2023NordSkawdystenSkawdysten
12-07-2023NordSkawdystenSkagen by
13-07-2023NordSkawdystenKirkemilen Klitplantage
14-07-2023NordSkawdystenTversted Klitplantage
15-07-2023NordSkawdystenHjørring by
15-07-2023NordSkawdystenHjørring by
15-07-2023NordSkawdystenHjørring by
19-08-2023SydJFM StafetSydjylland
20-08-2023SydJFM LangGyttegård Plantage
26-08-2023ØstDM MellemGribskov Nord
27-08-2023ØstDM KO sprintHillerød
03-09-2023Øst1-2 division 2. rundeBidstrup Skovene
03-09-2023NordDivisionsmatchNordjylland
03-09-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneGråsten
09-09-2023SydDM StafetBrahetrolleborg
10-09-2023SydDM LangRosenvold
16-09-2023ØstMTBO SM Mellem
17-09-2023Øst3-6 division 2. rundeRude Skov
17-09-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneHønning
17-09-2023ØstMTBO SM Lang
20-09-2023NordNordjysk-Nat 1Vendsyssel
24-09-2023ØstOp/ned 1-3 divStore Dyrhave
24-09-2023NordDivisionsmatchØstjylland
24-09-2023NordDivisionsmatchØstjylland
27-09-2023NordNordjysk-Nat 2Langdalen
27-09-2023ØstSM NatAsserbo Plantage
01-10-2023NordLøvfaldsløbetThorsø Bakker
01-10-2023Øst3-6 Op/Ned divisions matchNordsjælland
01-10-2023NordLøvfaldsløbet MTBOVesterskoven
04-10-2023NordNordjysk-Nat 3Mosskov
08-10-2023NordDM Hold divisionsfinalenBroddingbjerg
11-10-2023NordNordjysk-Nat 4Hobro Østerskov
15-10-2023NordOp- og nedrykningsmatchØstjylland
15-10-2023NordOp- og nedrykningsmatchØstjylland
15-10-2023ØstEfterårsløbSt. Hareskov
22-10-2023ØstKredsløbRavnsholt
27-10-2023ØstHöst-OpenBornholm
28-10-2023ØstHöst-OpenBornholm
29-10-2023ØstHöst-OpenBornholm
29-10-2023NordNordjysk-DagSvinkløv
03-11-2023DOFOrienteringsweekend for de unge
05-11-2023NordNordjysk-KlubdagSøttrup-Jenle
11-11-2023NordEfterårsstafetNordjylland
12-11-2023ØstJættemilenStore Dyrehave
02-12-2023ØstVintercupRavnsholt Skov
16-12-2023ØstVintercupGeel Skov, Ravneholm, Kirkeskoven

Skovlukninger

Skovlukninger for de kommende løb under Dansk Orienterings-Forbund kan ses i et samlet Google Sheet, der opdateres af kredsenes terminslisteførere.

Interesseret i orienteringssporten?
Tilmeld dig forbundets nyhedsbrev og bliv inspireret.

Sponsorer

Organisationer og partnere

© Dansk Orienterings-Forbund
Design af W360