Skip to main content

Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
08-06-2023ØstBallerup SommercupLystrup Skov
10-06-2023ØstFIF Sommerweekend 2023Gribskov Midt
11-06-2023ØstFIF Sommerweekend 2023Gribskov Midt
13-06-2023ØstCityOrienteringsløbKøbenhavns City
15-06-2023ØstBallerup SommercupJonstrupvang
16-06-2023SydDM MTB-OKolding Syd
17-06-2023SydDM MTB-OMarbæk, Esbjerg
17-06-2023NordMidsommer milenFeldborg Sønderskov/Nørreskov
18-06-2023SydDM MTB-OHindsgavl, Middelfart
23-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenGrønnehave Skov
24-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenEllinge Indhegning
25-06-2023ØstOdsherred Orienteering OpenRørvig Sandflugtsplantag
30-06-2023SydVikingedyst 2023Vojens Øst
01-07-2023SydVikingedyst 2023Hytterkobbel og Stursbøl
01-07-2023SydVikingedyst 2023Hytterkobbel
02-07-2023SydVikingedyst 2023Stursbøl Plantage
12-07-2023NordSkawdystenSkawdysten
12-07-2023NordSkawdystenKirkemilen og Skagen by
13-07-2023NordSkawdystenKirkemilen Klitplantage
14-07-2023NordSkawdystenTversted Klitplantage
15-07-2023NordSkawdystenHjørring by
15-07-2023NordSkawdystenHjørring by
15-07-2023NordSkawdystenHjørring by
19-08-2023SydJFM StafetSydjylland
20-08-2023SydJFM LangGyttegård Plantage
26-08-2023ØstDM Mellem og KO sprintGribskov Nord
27-08-2023ØstDM Mellem og KO sprintHillerød
27-08-2023ØstUngdomsstafettenSt. Dyrehave Vest
27-08-2023ØstUngdomsstafettenSt. Dyrehave Vest
02-09-2023DOFEOC 2023 TestløbNordsjælland
03-09-2023Øst1-2 division 2. rundeBidstrup Skovene
03-09-2023NordDivisionsmatchUhrehøj/Myrhøj
03-09-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneGråsten
09-09-2023SydDM StafetBrahetrolleborg
10-09-2023SydDM LangRosenvold
17-09-2023Øst3-6 division 2. rundeRude Skov
17-09-2023SydDivisionsmatch og åbent stævneHønning
20-09-2023NordNordjysk-Nat 1Vendsyssel
24-09-2023ØstOp/ned 1-3 divStore Dyrhave
24-09-2023NordDivisionsmatchBarrit Sønderskov
24-09-2023NordDivisionsmatchBarrit Sønderskov
27-09-2023NordNordjysk-Nat 2Langdalen
27-09-2023ØstSM NatTisvilde Hegn Vest
01-10-2023NordLøvfaldsløbetThorsø Bakker
01-10-2023Øst3-6 Op/Ned divisions matchSlagslunde Skov
01-10-2023NordLøvfaldsløbet MTBOVesterskoven
04-10-2023NordNordjysk-Nat 3Mosskov
08-10-2023NordDM Hold divisionsfinalenBroddingbjerg
11-10-2023NordNordjysk-Nat 4Hobro Østerskov
15-10-2023NordOp- og nedrykningsmatchFløjstrup
15-10-2023NordOp- og nedrykningsmatchFløjstrup
15-10-2023ØstEfterårsløbSt. Hareskov
21-10-2023ØstMTBO SM MellemNordsjælland
22-10-2023ØstKredsløbRavnsholt
22-10-2023ØstMTBO SM LangNordsjælland
27-10-2023ØstHöst-OpenGalløkken/Rønne Syd
28-10-2023ØstHöst-OpenParadisbakkerne + Raghammer
28-10-2023ØstHöst-OpenParadisbakkerne
29-10-2023ØstHöst-OpenRaghammer
29-10-2023NordNordjysk-DagSvinkløv
03-11-2023DOFOrienteringsweekend for de unge
05-11-2023NordNordjysk-KlubdagSøttrup-Jenle
11-11-2023NordEfterårsstafetNordjylland
12-11-2023ØstJættemilenStore Dyrehave
02-12-2023ØstVintercupRavnsholt Skov
16-12-2023ØstVintercupGeel Skov, Ravneholm, Kirkeskoven
16-12-2023SydJulenisseløbMarbæk
06-01-2024ØstVintercupStore Hareskov
07-01-2024ØstNytårsstafetEllinge Indhegning
20-01-2024ØstVintercupDanstrup/ Krogenberg Hegn
03-02-2024ØstVintercupRude Skov
08-03-2024NordNordjysk 2-DagesNordjylland
09-03-2024NordNordjysk 2-DagesUggerby
10-03-2024NordNordjysk 2-DagesUggerby
13-03-2024ØstSM NatNordsjælland
22-03-2024ØstDM NatAnnebjerg Skov
23-03-2024ØstDanish SpringNordsjælland
24-03-2024ØstDanish SpringNordsjælland
28-03-2024SydPåskeløbTirsbæk, Rosenvold, Grund
07-04-2024ØstWild EasterlyHareløkkerne, Almindingen, Bornholm
14-04-2024Øst3-6 division 1. rundeVestskoven
14-04-2024NordDivisionsmatchHoverdal
21-04-2024NordNordjysk-LangTved Klitplantage
21-04-2024ØstDM UltralangGribskov Nord og Maarum
28-04-2024Øst1-2 division 1. rundeRørvig Sandflugt plantage
28-04-2024NordDivisionsmatchSukkertoppen
28-04-2024NordDivisionsmatchSukkertoppen
05-05-2024NordGudenådystenØstjylland
05-05-2024ØstSM sprintByen København
11-05-2024ØstDM sprint og sprintstafetNordsjælland
12-05-2024ØstDM sprint og sprintstafetNordsjælland
07-06-2024NordDM MTB-OKobskov
08-06-2024NordDM MTB-OGrenå Plantage
09-06-2024NordDM MTB-OVester Plantage
11-08-2024NordKlitløbetNordjylland
17-08-2024NordJFM StafetØstjylland
18-08-2024NordJFM LangØstjylland
24-08-2024SydDM MellemPamhule
08-09-2024NordDivisionsmatchVælderskoven-Hesselholt
14-09-2024NordDM StafetVester Thorup
15-09-2024NordDM LangVester Thorup
22-09-2024NordDivisionsmatchÅlum
22-09-2024NordDivisionsmatchÅlum
06-10-2024ØstDM Hold divisionsfinalenGanløse Egede
13-10-2024NordOp- og nedrykningsmatchNordkoven
13-10-2024NordOp- og nedrykningsmatchNordkoven
25-10-2024ØstHöst-OpenBornholm
26-10-2024ØstHöst-OpenBornholm
27-10-2024ØstHöst-OpenBornholm

Skovlukninger

Skovlukninger for de kommende løb under Dansk Orienterings-Forbund kan ses i et samlet Google Sheet, der opdateres af kredsenes terminslisteførere.