Stævnekalender
Dato | Kreds | Arrangement | Sted |
05-07-2024 | Syd | Vikingedyst | Haderslev Syd |
06-07-2024 | Syd | Vikingedyst | Haderslev og Revsø |
06-07-2024 | Syd | Vikingedyst | Haderslev |
07-07-2024 | Syd | Vikingedyst | Revsø |
10-07-2024 | Nord | Vestjysk 2-dages | Holstebro midt by |
11-07-2024 | Nord | Vestjysk 2-dages | Stråsø |
12-07-2024 | Nord | Vestjysk 2-dages | Stråsø |
30-07-2024 | Nord | Læsø 3-dages | Læsø Klitplantage midt |
30-07-2024 | Nord | Læsø 3-dages | Læsø Klitplantage midt |
31-07-2024 | Nord | Læsø 3-dages | Læsø Klitplantage syd |
01-08-2024 | Nord | Læsø 3-dages | Læsø Klitplantage øst |
11-08-2024 | Nord | Klitløbet | Lodbjerg Klitplantage |
17-08-2024 | Nord | JFM Stafet og Lang | Mols Bjerge |
18-08-2024 | Nord | JFM Stafet og Lang | Mols Bjerge |
20-08-2024 | Øst | SenSommer cup | Egebæksvang Skov |
20-08-2024 | Øst | SenSommer cup | Egebæksvang Skov |
24-08-2024 | Syd | DM Mellem | Pamhule skov |
25-08-2024 | Syd | DM Knockout-sprint | Strandhuse, Kolding |
27-08-2024 | Øst | SenSommer cup | Tisvilde Hegn |
31-08-2024 | Øst | Sjællandsmesterskaber | Gribskov Midt |
01-09-2024 | Syd | Divisionsmatch og åbent stævne | Trelde Næs |
01-09-2024 | Øst | Sjællandsmesterskaber | Grib Skov Midt |
03-09-2024 | Øst | SenSommer cup | Frederiksværk Skovene |
08-09-2024 | Nord | 1. Divisionsmatch | Vælderskoven-Hesselholt |
08-09-2024 | Øst | 3. - 6. division, 2. runde | Rørvig Sandflugtsplantage |
08-09-2024 | Øst | 3. - 6. division, 2. runde | Rørvig Sandflugtsplantage |
08-09-2024 | Øst | 3. - 6. division, 2. runde | Rørvig Sandflugtsplantage |
08-09-2024 | Øst | 3. - 6. division, 2. runde | Rørvig Sandflugtsplantage |
08-09-2024 | Syd | Divisionsmatch og åbent stævne | Als Sønderskov |
14-09-2024 | Nord | DM Stafet og Lang | Vester Thorup |
15-09-2024 | Nord | DM Stafet og Lang | Vester Thorup |
18-09-2024 | Nord | Nordjysk-Nat 1 | Hesselholdt |
22-09-2024 | Nord | Divisionsmatch | Ålum |
22-09-2024 | Nord | Divisionsmatch | Ålum |
22-09-2024 | Øst | Op/ned 1-3 div | Nordsjælland |
25-09-2024 | Nord | Nordjysk-Nat 2 | Vendsyssel |
27-09-2024 | Nord | Kampen om Skagerrak | Nordjylland |
29-09-2024 | Syd | Åbent stævne | Gyttegaard |
29-09-2024 | Øst | 3-6 Op/Ned divisions match | St. Dyrehave |
02-10-2024 | Nord | Nordjysk-Nat 3 | Vesterris |
06-10-2024 | Øst | DM Hold divisionsfinalen | Ganløse Egede |
09-10-2024 | Nord | Nordjysk-Nat 4 | Vælderskoven Syd Vest |
13-10-2024 | Nord | Løvfaldsløbet | Silkeborg Nordskov |
13-10-2024 | Nord | Løvfaldsløbet | Silkeborg Nordskov |
13-10-2024 | Nord | Løvfaldsløbet | Silkeborg Nordskov |
13-10-2024 | Øst | Efterårsløb | Lille Hareskov / Jonstrup Vang |
25-10-2024 | Øst | Bornholm Höst-Open | Svaneke-Alm. NV-Slotslyngen |
25-10-2024 | Øst | Bornholm Höst-Open | Svaneke |
26-10-2024 | Øst | Bornholm Höst-Open | Alm. NV + Slotslyngen |
26-10-2024 | Øst | Bornholm Höst-Open | Almindingen NV |
27-10-2024 | Øst | Bornholm Höst-Open | Slotslyngen |
27-10-2024 | Nord | Nordjysk-Dag | Vendsyssel |
01-11-2024 | Nord | Kredsungdomsmesterskab (KUM) | Marselisborg/Aarhus |
03-11-2024 | Nord | Nordjysk-Klubdag | Nordjylland |
03-11-2024 | Øst | Kredsløb | Ravnsholt |
09-11-2024 | Øst | Jættemilen og Revanche | Danstrup og Krogenberg Hegn |
10-11-2024 | Syd | Fidusløb | Sydjylland |
10-11-2024 | Øst | Jættemilen og Revanche | Danstrup Krogenberg Hegn |
30-11-2024 | Øst | Vintercup | Jonstrup Vang/ Egebjergene |
14-12-2024 | Øst | Vintercup | Tokkekøb Hegn |
04-01-2025 | Øst | Vintercup | Aldershvile/ Bøndernes Hegn |
18-01-2025 | Øst | Vintercup | Teglstrup Hegn |
01-02-2025 | Øst | Vintercup | Farum Lillevang |
15-03-2025 | Nord | Nordjysk 2-Dages | Vester Thorup |
16-03-2025 | Nord | Nordjysk 2-Dages | Vester Thorup |
22-03-2025 | Syd | DM Nat | Fovslet |
28-03-2025 | Øst | Danish Spring | Nordsjælland |
29-03-2025 | Øst | Danish Spring | Harager Hegn/Gribskov Nord |
30-03-2025 | Øst | Danish Spring | Harager Hegn/Gribskov Nord |
06-04-2025 | Syd | DM Ultralang | Stenderupskovene |
13-04-2025 | Nord | Divisionsmatch | Palsgård |
13-04-2025 | Nord | Divisionsmatch | Palsgård |
17-04-2025 | Syd | Påskeløb | Vingsted og Frederikshåb |
27-04-2025 | Øst | Sjællandsmesterskaber | Gribskov Syd |
04-05-2025 | Nord | Gudenådysten | Sønderskoven |
10-05-2025 | Nord | Nordjysk-Lang | Sødringholm |
11-05-2025 | Nord | Divisionsmatch | Stråsø |
17-05-2025 | Syd | DM Sprint og Sprintstafet | Billund |
18-05-2025 | Syd | DM Sprint og Sprintstafet | Billund |
25-05-2025 | Nord | Wild West | |
29-05-2025 | Nord | Nordjysk Stafet | Nordjylland |
07-06-2025 | Syd | Fynsk Sprint Cup | |
04-07-2025 | Syd | Vikingedyst 2025 | Sydjylland |
05-07-2025 | Syd | Vikingedyst 2025 | Sydjylland |
05-07-2025 | Syd | Vikingedyst 2025 | Sydjylland |
06-07-2025 | Syd | Vikingedyst 2025 | Sydjylland |
16-08-2025 | Syd | JFM Stafet og Lang | Frøslev |
17-08-2025 | Syd | JFM Stafet og Lang | Frøslev |
23-08-2025 | Nord | DM Mellem | Rebild Bakker |
24-08-2025 | Nord | FM Knockout-sprint | Jylland |
31-08-2025 | Nord | Divisionsmatch | Kompedal |
13-09-2025 | Øst | DM Stafet og Lang | Tisvilde Hegn |
14-09-2025 | Nord | Divisionsmatch | Østjylland |
14-09-2025 | Nord | Divisionsmatch | Østjylland |
14-09-2025 | Øst | DM Stafet og Lang | Tisvilde Hegn |
17-09-2025 | Nord | Nordjysk-Nat 1 | Nordjylland |
24-09-2025 | Nord | Nordjysk-Nat 2 | Rebild Bakker |
28-09-2025 | Øst | 3-6 Op/Ned divisions match | Ganløse Egde |
28-09-2025 | Syd | DM Hold | Kærgaard |
01-10-2025 | Nord | Nordjysk-Nat 3 | Nordjylland |
05-10-2025 | Nord | Op- og nedrykningsmatch | Vesterskoven |
05-10-2025 | Nord | Op- og nedrykningsmatch | Vesterskoven |
08-10-2025 | Nord | Nordjysk-Nat 4 | Nordjylland |
26-10-2025 | Nord | Nordjysk-Dag | Nordjylland |
02-11-2025 | Nord | Nordjysk-Klubdag | Nordjylland |
Skovlukninger
Skovlukninger for de kommende løb under Dansk Orienterings-Forbund kan ses i et samlet Google Sheet, der opdateres af kredsenes terminslisteførere.