Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
13-10-2018NordMTBO DoublesprintBygholm Skov og Bygholm Park-Lovby/Fængslet
14-10-2018NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
14-10-2018NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
14-10-2018NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
14-10-2018ØstKredsløbLille Hareskov og Jonstrup Vang
21-10-2018NordNordjysk DagTvorup Klitplantage
21-10-2018SydDiv.match Op/Ned 1. - 2. division SydSøgaard Skov
21-10-2018ØstKredsløbRavnsholt skov
26-10-2018NordKUM weekendRold Skov
26-10-2018ØstHöst-OpenSvaneke
27-10-2018NordKUM weekendRold Skov
27-10-2018ØstHöst-OpenBegge etaper
27-10-2018ØstHöst-OpenBlykobbe / Hasle Lystskov
27-10-2018NordEfterårsstafettenRold Skov, Fælleskov
28-10-2018NordKUM weekendRold Skov
28-10-2018ØstHöst-OpenSlotslyngen
31-10-2018ØstNatcup 1. afdelingBøndernes Hegn
01-11-2018NordNightChampMarselisborg Nord
03-11-2018Øst1-3 Division op/nedGribskov
03-11-2018Øst1-3 Division op/nedGribskov
04-11-2018NordNordjysk-Klub-DagRold Skov Nørreskoven
04-11-2018Øst3-6 div op/nedTokkekøb Hegn
04-11-2018Øst3-6 div op/nedTokkekøb Hegn
04-11-2018Øst3-6 div op/nedTokkekøb Hegn
04-11-2018SydDivisionsmatch, 2-3.div. op/nedStenderup Nørreskov
08-11-2018NordNightChampSiim Skov
10-11-2018ØstVinterserien MTBORude Skov og Scion
11-11-2018ØstJættemilen 2018Store Dyrehave
14-11-2018ØstNatcup 2. afdelingSt. Dyrehave
15-11-2018NordNightChampFløjstrup Nord
22-11-2018NordNightChampBjerre/Bjerge Skov
24-11-2018ØstVinterserien MTBOSperrestrup
28-11-2018ØstNatcup 3. afdelingFrederiksværk Skoven
01-12-2018ØstVintercupNørreskoven
02-12-2018NordVinterlang 1Broddingbjerg/Overlund m.m.
08-12-2018ØstVinterserien MTBO?
12-12-2018ØstNatcup 4. afdelingGeels skov
15-12-2018SydJulesprint 2018Aabenraa
15-12-2018ØstVintercup?
05-01-2019NordNytårsløbThygeslund
05-01-2019ØstVintercupJonstrup Vang / Li. Harreskov
06-01-2019NordVinterlang 2Tinnet Krat
06-01-2019ØstNytårsstafetKårup Skov
09-01-2019ØstNatcup 5. afdelingJonstrup Vang
12-01-2019ØstVinterserien MTBOTeglstrup Hegn / Nyrup Hegn
19-01-2019ØstVintercupLystrup Skov
19-01-2019ØstVinterserien MTBO?
20-01-2019NordVinterlang 3Hvidbjerg/Stenbjerg Plantage
23-01-2019ØstNatcup 6.afdeling?
26-01-2019ØstVinterserien MTBO?
27-01-2019ØstVinterlangdistance?
02-02-2019ØstVintercupRavnsholt Skov
03-02-2019NordVinterlang 4Løvenholm
06-02-2019ØstNatcup 7. afdeling?
07-02-2019NordNightChampVestereng
17-02-2019NordVinterlang 5Hoverdal Nord og Syd m.m.
21-02-2019NordNightChampTrue Skov
22-02-2019SydNatcup SydHTF
27-02-2019ØstNatcup 8. afdelingGanløse Ore
28-02-2019NordNightChampSilkeborg Sønderskov Vest
01-03-2019SydNatcup SydFuglsang, OK Melfar
08-03-2019SydNatcup SydSNAB
09-03-2019ØstVinterserien MTBO?
10-03-2019ØstKredsløb-
13-03-2019ØstSM NatRude Skov
15-03-2019ØstMTBO Sprint?
16-03-2019NordNordjysk 2-dagesTranum
16-03-2019ØstMTBO Lang?
17-03-2019NordNordjysk 2-dagesTranum
17-03-2019ØstMTBO mellemGribskov Vest
23-03-2019SydDM Nat-
24-03-2019ØstKredsløbJægerspris
30-03-2019ØstDanish Spring?
31-03-2019ØstDanish Spring?
07-04-2019SydDM UltralangFrederikshåb Plantage/Randbøl Hede
14-04-2019NordDivisionsmatch 2. - 3. divisionSukkertoppen
14-04-2019Øst3-6 division 1. rundeRude Skov
17-04-2019NordMTBO CampOmkring Viborg
17-04-2019NordMTBO CampOmkring Viborg
18-04-2019NordPåskeløbStråsø og Vosborg Heder
18-04-2019NordPåskeløbStråsø og Vosborg Heder
18-04-2019NordMTBO CampOmkring Viborg
19-04-2019NordPåskeløbSønder Vosborg Hede
19-04-2019NordMTBO CampOmkring Viborg
20-04-2019NordPåskeløbStråsø
20-04-2019NordMTBO CampOmkring Viborg
21-04-2019NordMTBO CampOmkring Viborg
22-04-2019NordMTBO CampOmkring Viborg
28-04-2019ØstKredsløb (73. Stifinderløb)?
05-05-2019Øst1-2 division 1. runde?
05-05-2019Nord1. Divisionsmatch?
11-05-2019ØstSM stafet?
12-05-2019ØstSM Lang?
17-05-2019NordNordjysk-LangBøgsted Rende
18-05-2019SydFynsk Sprint Cup-
19-05-2019NordWild West 2019?
25-05-2019SydDM SprintGrindsted By
26-05-2019SydDM Mixsprint-stafet-
30-05-2019NordNordjysk-Stafet?
31-05-2019NordMTBO Sprint?
01-06-2019NordMTBO Lang?
02-06-2019NordJFM SprintHorsens
02-06-2019NordMTBO Mellem?
08-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCAarhus/Silkeborg
09-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCØrnbjerg Mølle
10-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCØrnbjerg Mølle
14-06-2019ØstMTBO sprint?
15-06-2019ØstMTBO DM Lang-
15-06-2019ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.Tappernøje/Mogenstrup
16-06-2019ØstSjællandssprinten 3.-4. afd.Køge City
16-06-2019ØstMTBO DM Mellem-
04-07-2019SydVikingedystArrild Ferieby
05-07-2019SydVikingedystBrogård Syd
05-07-2019SydVikingedystBrogård Syd og Nord
06-07-2019SydVikingedystBrogård Nord
06-07-2019NordJWOC TourØstjylland
06-07-2019NordJWOC TourØstjylland
06-07-2019NordJWOC TourSilkeborg by
06-07-2019NordJWOC TourSilkeborg by
07-07-2019NordJWOC TourLyseng, Aarhus
07-07-2019NordJWOC TourLyseng, Aarhus
08-07-2019NordJWOC TourVelling-Snabegård
08-07-2019NordJWOC TourVelling-Snabegård
10-07-2019NordJWOC TourGjern
10-07-2019NordJWOC TourGjern
11-07-2019NordJWOC TourGjern
11-07-2019NordJWOC TourGjern
12-07-2019NordSkaw-DystenSkagen By
12-07-2019NordJWOC TourThorsø Bakker
12-07-2019NordJWOC TourThorsø Bakker
13-07-2019NordSkaw-Dysten?
14-07-2019NordSkaw-Dysten?
28-07-2019NordViborg MTBO 6-daysViborg by
29-07-2019NordViborg MTBO 6-daysEbeltoft Plantage
30-07-2019NordViborg MTBO 6-days?
01-08-2019NordViborg MTBO 6-days?
02-08-2019NordViborg MTBO 6-days?
03-08-2019NordViborg MTBO 6-daysFinderup
17-08-2019SydJFM Stafet-
18-08-2019SydJFM Lang-
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. runde?
31-08-2019NordDM MellemRold Skov Hesselholt
01-09-2019NordMidgårdsormenMyrhøj/Uhrehøj
08-09-2019Øst1-2 div 2. runde?
08-09-2019Nord1. - 3. division?
08-09-2019Nord1. - 3. division?
08-09-2019Nord1. - 3. division?
11-09-2019NordNordjysk-Nat 1?
14-09-2019ØstDM Stafet & LangGribskov
15-09-2019ØstDM Stafet & LangSøskoven
18-09-2019NordNordjysk-Nat 2Bøgsted?
22-09-2019ØstOp/ned 1-3 div?
22-09-2019NordNord op og nedrykning divisionsmatch?
25-09-2019NordNordjysk-Nat 3?
27-09-2019ØstMTBO Sprint?
28-09-2019ØstKUM weekend-
28-09-2019ØstMTBO Lang?
29-09-2019ØstKUM weekend-
29-09-2019ØstMTBO Mellem?
03-10-2019NordNordjysk-Nat 4?
05-10-2019ØstTårnby sprint Sprint?
06-10-2019SydDM Hold-
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions match?
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions match?
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions match?
06-10-2019Øst3-6 Op/Ned divisions match?
12-10-2019NordMTBO Lang?
13-10-2019ØstKredsløb?
13-10-2019ØstKredsløb?
13-10-2019NordMTBO Mellem?
13-10-2019NordLøvfaldsløbetVesterskoven
25-10-2019ØstHöst-OpenRønne By
26-10-2019ØstHöst-OpenRø Plantage
27-10-2019NordNordjysk-Dag?
27-10-2019ØstHöst-OpenHammeren
03-11-2019Øst3-6 div op/ned?
10-11-2019NordNordjysk-Klub-DagTranum?
10-11-2019ØstJættemilenGribskov Syd
13-11-2019Østnatcup 2. afdeling-
21-03-2020ØstDM Nat-
28-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
29-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
09-04-2020SydPåskeløb-
10-04-2020SydPåskeløb-
11-04-2020SydPåskeløb-
03-05-2020Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
03-05-2020Øst1-2 division 1. runde?
08-05-2020NordNordjysk-Lang?
16-05-2020SydFynsk Sprint Cup-
21-05-2020NordNordjysk-Stafet?
23-05-2020NordDM SprintÅlborg
24-05-2020NordMix sprint stafetMariager
05-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
06-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
07-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
09-08-2020NordKlitløbet?
15-08-2020NordJFM Stafet-
16-08-2020NordJFM Lang-
29-08-2020ØstDM Mellem-
30-08-2020ØstMidgårdsormen-
12-09-2020SydDM Stafet-
13-09-2020SydDM Lang-
16-09-2020NordNordjysk-Nat 1?
23-09-2020NordNordjysk-Nat 2?
27-09-2020NordKUMØstkredsen
30-09-2020NordNordjysk-Nat 3?
04-10-2020NordDM Hold-
07-10-2020NordNordjysk-Nat 4?
23-10-2020ØstHöst-Open?
24-10-2020ØstHöst-Open?
25-10-2020NordDM Ultralang-
25-10-2020ØstHöst-Open?
07-11-2020SydKUM weekend-
08-11-2020SydKUM weekend-
29-05-2021ØstDM sprint-
30-05-2021ØstDM sprint-
29-10-2021ØstHöst-Open?
30-10-2021ØstHöst-Open?
31-10-2021ØstHöst-Open?
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter
MacUrth

Organisationer og partnere

Nordea-fonden
International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
Naturens Dag
DIF
Aktiv året rundt