Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
27-03-2021ØstFIF TestløbsweekendHillerød Øst
28-03-2021ØstFIF TestløbsweekendSt. Dyrehave Vest
01-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland og Nørreland
01-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland
02-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland
02-04-2021NordLæsø Påskeløb 3 dageLæsø
03-04-2021SydPåskeløbRømø Nørreland
09-04-2021ØstMTBO SprintForskerparken
10-04-2021NordPop-up løbMosskov
10-04-2021ØstMTBO LangRude Skov med tilstødende villa- og byområder
11-04-2021ØstDM UltralangSorø Sønderskov
11-04-2021ØstMTBO MellemPræstevang/Stenholt
18-04-2021SydDivisionsmatch og åbent løbHesbjerg
24-04-2021DOFEOC TestløbHaderslev C
25-04-2021NordDivisionsmatchTved Plantage
25-04-2021SydDivisionsmatch og Åbent løbHolstenshuus
25-04-2021ØstÅbent løbStore Dyrehave
25-04-2021NordÅbent løbTved Plantage
28-04-2021NordMTBO CampThy
28-04-2021NordMTBO CampLegindbjerge
29-04-2021NordMTBO CampSvinkløv/Kollerup
30-04-2021NordNordjysk-LangTornby Klitplantage
30-04-2021NordMTBO CampVandet
01-05-2021NordMTBO CampJylland
02-05-2021ØstKredsløb (75. Stifinderløb)Rude Skov
02-05-2021NordMTBO CampVilsbøl
08-05-2021ØstSøllerød Elite-Sprintstafet-
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
09-05-2021NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
09-05-2021NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
13-05-2021SydGrænsedystenHjelm Skov
13-05-2021NordKr. Him. 2-dagesMols Bjerge
13-05-2021NordNordjysk-StafetVesterriis
14-05-2021NordKr. Him. 2-dagesMols Bjerge
15-05-2021NordMidtjysk SprintCupSkive og Viborg
15-05-2021NordMidtjysk SprintCupGymnasieparken, Skive
15-05-2021NordMidtjysk SprintCupSkive Centrum
16-05-2021NordMidtjysk SprintCupViborg Centrum
16-05-2021NordMidtjysk SprintCupHoulkær, Viborg
22-05-2021SydFynsk Sprint CupRinge
23-05-2021SydFynsk Sprint CupRudkøbing
29-05-2021ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.Næstved
29-05-2021NordSprint-divisionsmatchKjellerup by og park
30-05-2021ØstSM sprintKøge Vest
30-05-2021ØstSjællandssprinten 3. afd.Køge Vest/Hastrup
30-05-2021NordWild WestStenbjerg og Hvidbjerg Klitplantager
03-06-2021ØstSommerCup 2020?
05-06-2021ØstDM sprintDTU
06-06-2021ØstDM sprintDTU
10-06-2021ØstSommerCup 2020?
11-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021Hillerød, Ullerød
12-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021Gribskov Mårum
13-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021Gribskov Mårum
17-06-2021ØstSommerCup 2020?
20-06-2021Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
20-06-2021Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
20-06-2021NordForårsløb?
20-06-2021SydDivisionsmatch og åbent løbMarbæk Plantage
20-06-2021SydDivisionsmatch og åbent løbMarbæk Plantage
25-06-2021ØstOdsherred Orienteering OpenNykøbing
25-06-2021NordMTBO DMGrenå
26-06-2021ØstOdsherred Orienteering OpenSandflugtsplantagen Rørvig
26-06-2021NordMTBO DM MellemGrenå Plantage
27-06-2021ØstOdsherred Orienteering OpenAnnebjerg Skov
27-06-2021NordMTBO DMFussingø-Ålum
02-07-2021SydVikingedystArrild Plantage
03-07-2021SydVikingedystSdr. Farup/V. Vedsted Plantage/Hønning Plantage
03-07-2021SydVikingedystSdr. Farup/V. Vested Plantage
04-07-2021SydVikingedystHønning Plantage
21-07-2021NordSkaw-DystenSkagen by og Kirkemilen
22-07-2021NordSkaw-DystenHøjengran
23-07-2021NordSkaw-DystenBunken
24-07-2021NordSkaw-DystenHirtshals fyr
30-07-2021ØstDanish SpringFarum
31-07-2021ØstDanish SpringGribskov/Søskoven
01-08-2021ØstDanish SpringGribskov/Søskoven
14-08-2021ØstSM weekendTisvilde Hegn
15-08-2021ØstSM weekendTisvilde Hegn
21-08-2021SydJFM StafetHastrup Plantage
22-08-2021SydJFM LangFrederikshåb Vest
22-08-2021Øst3-6 divisions match 2. runde?
28-08-2021SydDM MellemGrejsdalen
29-08-2021SydMellemdistanceStaurby Skov
02-09-2021NordAarhus Festuge sprintAarhus, Øgadekvarteret
03-09-2021NordMTB-O?
04-09-2021NordMTB-O?
04-09-2021SydDivisionsmatchAls Nørreskov
05-09-2021Øst1-2 division 2. runde?
05-09-2021NordDivisionsmatchVælderskoven og Rebild Bakker.
05-09-2021NordMTB-O?
12-09-2021NordÅbent stævne-
15-09-2021NordNordjysk-NatVesterris
18-09-2021SydDM StafetBlåbjerg
19-09-2021NordDM LangStråsø
22-09-2021NordNordjysk-NatTornby Klitplantage
26-09-2021ØstOp/ned 1-3 div?
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
26-09-2021SydDivisionsmatchFrederikshåb Syd/Randbøl Hede
29-09-2021NordNordjysk-NatJenle Plantage
03-10-2021ØstDM Hold divisionsfinalenMøns Klint
06-10-2021NordNordjysk-NatSvinkløv Klitplantage
10-10-2021Øst3-6 Op/Ned divisions match?
10-10-2021NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
17-10-2021ØstKredsløbStore Hareskov
23-10-2021SydPublikumsløb Sprint WOC-træning?
24-10-2021NordNordjysk-DagRold Nørreskov
24-10-2021SydPublikumsløb Sprint WOC-træning?
24-10-2021ØstKredsløbRavnsholt Skov
29-10-2021ØstHöst-OpenChristiansø
30-10-2021ØstHöst-OpenHammeren
30-10-2021NordEfterårsstafetLinddale
31-10-2021ØstHöst-OpenBolsterbjerg
06-11-2021NordKUM?
07-11-2021NordKUM?
13-11-2021ØstDM NatBidstrup Skovene
14-11-2021ØstJættemilenTisvilde hegn
14-11-2021NordNordjysk-KlubdagPoulstrup Sø
04-12-2021ØstVintercupTeglstrup Hegn
18-12-2021ØstVintercupJægersborg Hegn
08-01-2022ØstVintercupTokkekøb Hegn
09-01-2022ØstNytårsstafet?
22-01-2022ØstVintercupAldersvilde/Bøndernes Hegn
05-02-2022ØstVintercupRude Skov
11-03-2022NordNordjysk-DagÅlbæk
12-03-2022NordNordjysk-DagHøjengran
13-03-2022NordNordjysk-DagKirkemilen
09-04-2022ØstMTBO Camp?
10-04-2022ØstMTBO Camp?
11-04-2022ØstMTBO Camp?
12-04-2022ØstMTBO Camp?
14-04-2022NordPåskeløbHimmelbjerget, Sletten, Linå Vesterskov
08-05-2022ØstKredsløb?
04-06-2022SydFynsk Sprint Cup?
05-06-2022SydDM sprintOdense
06-06-2022SydDM MixsprintOdense
25-06-2022SydWOC TourTrekantsområdet
27-08-2022NordDM MellemThorsø bakker
10-09-2022ØstDM Stafet og LangSlotslyngen
11-09-2022ØstDM Stafet og LangParadisbakkerne
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022NordNordjysk-Dag?
13-11-2022ØstJættemilenDanstrup/Krogenberg/Nyrup Hegn
08-01-2023ØstNytårsstafet?
14-05-2023ØstOK73 - 50 Års Jubilæumsløb?
27-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrø
28-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrø
29-05-2023SydFynsk Sprint CupÆrø
27-10-2023ØstHöst-Open?
28-10-2023ØstHöst-Open?
29-10-2023ØstHöst-Open?
12-11-2023ØstJættemilenStore Dyrhave

OBS! Kalenderen viser også stævner, der er aflyst pga. coronapandemien. I O-service kan du se hvilke stævner, der er aflyst.

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Find resultater i O-result her:

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF