Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
14-06-2022ØstCityOrienteringsløbØsterbro og Fælledparken
16-06-2022ØstBallerup SommercupLi. Hareskov
17-06-2022NordVestjysk 2-dagesHolstebro by
18-06-2022NordVestjysk 2-dagesHusby Klitplantage
19-06-2022NordVestjysk 2-dagesHusby klitplantage
25-06-2022SydWOC TourFrederikshåb og Hylkedal
25-06-2022SydWOC TourFrederikshåb Vest
26-06-2022SydWOC TourHylkedal
27-06-2022SydWOC TourKolding/Fredericia/Vejle
27-06-2022SydWOC TourKolding City
28-06-2022SydWOC TourFredericia
29-06-2022SydWOC TourFrederikshåb Øst
30-06-2022SydWOC TourVejle
01-07-2022SydVikingedystSydjylland
02-07-2022SydVikingedystSydjylland
02-07-2022SydVikingedystSydjylland
03-07-2022SydVikingedystSydjylland
19-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
19-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
20-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
20-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
21-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
21-07-2022NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
14-08-2022NordKlitløbet 2022Lild Plantage
20-08-2022NordJFM StafetHårsbjerg
20-08-2022NordMTBO
21-08-2022NordJFM LangDollerup Bakker
21-08-2022NordMTBO-
27-08-2022NordDM MellemThorsø bakker
28-08-2022SydFidusløbKolding
28-08-2022NordSprintstafetAarhus
28-08-2022SydUngdomsstafettenHarte Skov
04-09-2022NordDivisionsmatchStendal/Havredal Plantager
04-09-2022NordDivisionsmatchStendal/Havredal Plantager
04-09-2022NordDivisionsmatchStendal/Havredal Plantager
04-09-2022Øst1-2 division 2. rundeTeglstrup Hegn
04-09-2022Øst1-2 division 2. rundeTeglstrup Hegn
10-09-2022ØstDM Stafet og LangSlotslyngen
11-09-2022ØstDM Stafet og LangParadisbakkerne
14-09-2022NordNordjysk-NatMosely
18-09-2022Øst3-6 division 2. rundeTokkekøb Hegn
18-09-2022SydDivisionsmatch og åbent stævneStensbæk
21-09-2022NordNordjysk-NatVendsyssel
25-09-2022ØstOp/ned 1-3 divNordsjælland
25-09-2022SydDivisionsmatch og åbent stævneFrederikshåb Plantage
28-09-2022NordNordjysk-NatUhrehøj/Myrhøj Plantage
02-10-2022Øst3-6 Op/Ned divisions matchFarum Lillevang
02-10-2022NordOp- og nedrykningsmatchNørreskoven og Mosskoven
02-10-2022NordOp- og nedrykningsmatchNørreskoven og Mosskoven
05-10-2022NordNordjysk-NatRold Nørreskov
09-10-2022SydDM HoldGråsten
15-10-2022ØstMTBO SM MellemNordsjælland
16-10-2022ØstKredsløbJonstrup Vang/Lille Hareskov
16-10-2022ØstMTBO SM LangNordsjælland
22-10-2022NordEfterårsstafetHørby Plantage
23-10-2022ØstKredsløbRavnsholt Skov
28-10-2022ØstHöst-OpenNexø
29-10-2022ØstHöst-OpenVarperne + Rutsker Højlyng / Plant.
29-10-2022ØstHöst-OpenVarperne
30-10-2022ØstHöst-OpenRutsker Højlyng og Plantage
30-10-2022NordNordjysk-DagVilsbøl Plantage
05-11-2022SydDM UltralangTranedal/Kærgaard
06-11-2022NordNordjysk-KlubdagTranum
13-11-2022ØstJættemilenSøskoven
03-12-2022ØstVintercupLystrup Skov
04-12-2022NordVinterlangAalborg city
17-12-2022ØstVintercupNørreskoven

OBS! Kalenderen viser også stævner, der er aflyst pga. coronapandemien. I O-service kan du se hvilke stævner, der er aflyst.

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her.

Find resultater i O-result her.

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Trimtex
Løberen
   Silva

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF
OCAD