Fine danske præstationer i B-landskampen i Brno, Tjekkiet, hvor det danske hold var Peter Hansen, Michael Sørensen, Johan Fegar, Lars Lindstrøm, Martin Hansen, Bjarne Hoffmann, Søren Olsen, Maria Høyer, Yvonne Fjordside og Dorthe Skovlyst.

Fine danske præstationer i B-landskampen i Brno, Tjekkiet, hvor det danske hold var Peter Hansen, Michael Sørensen, Johan Fegar, Lars Lindstrøm, Martin Hansen, Bjarne Hoffmann, Søren Olsen, Maria Høyer, Yvonne Fjordside og Dorthe Skovlyst.

Saturday 29 May 1999

RESULTS
H21E

1 Jedlicka Michal Dukla Liberec DLI7310 E 49.54
2 Ropek Rudolf Dukla Liberec DLI7002 E 50.02 0.08
3 Zrídkaveselý Libor Dukla Liberec DLI7207 E 51.09 1.15
4 Mats Haldin Finland FIN 51.20 1.26
5 Gajda Jan USK Praha VSP6801 E 51.59 2.05
6 Zakouril Tomáš USK Praha VSP7500 E 52.00 2.06
7 Andersson Tobias Sweden SWE 52.16 2.22
8 Klech Richard SKOB HOBES HBenešov HOB7201 E 52.28 2.34
9 Štepánek Martin TJ Tesla Brno TBM7327 E 52.40 2.46
10 Asp Tomas Sweden SWE 52.44 2.50
11 Otruba Marek SK Pizzerie Haná POC7417 E 52.56 3.02
12 Modik Johann Sweden SWE 53.17 3.23
13 Banach Robert Poland POL 53.23 3.29
14 Steinemann Denis Switzerland HEL 53.48 3.54
15 Kahelin Jouni Finland FIN 54.03 4.09
16 Novotný Radek SKP Hradec Králové PHK7402 E 54.13 4.19
16 Boránek Petr USK Praha VSP7000 E 54.13 4.19
18 Lindberg Niklas Sweden SWE 54.41 4.47
19 Arnošt Kamil USK Praha VSP7303 54.42 4.48
20 Zakouril Václav Dukla Liberec DLI7400 E 54.53 4.59
20 Pospíšil Vít Dukla Liberec DLI6800 E 54.53 4.59
22 Žemlík Pavel SKOB Zlín TZL7135 E 54.54 5.00
23 Prášil Marek OK Jihlava SJI7313 E 54.55 5.01
24 Hepner David TJ Slavia Hr.Králové SHK7601 E 55.04 5.10
25 Makansson Johan Sweden SWE 55.30 5.36
26 Nasman Johann Sweden SWE 55.39 5.45
27 Podmolík Tomáš SKOB Zlín TZL6915 E 55.52 5.58
28 Henych Petr OK Jilemnice JIL6004 E 56.07 6.13
29 Nowak Jacek Poland POL 56.10 6.16
30 Schnyder Donatus Switzerland HEL 56.17 6.23
31 Paclík Jirí TJ Slavia Hr.Králové SHK7506 A 56.29 6.35
32 Šidla Jan SKOB Zlín TZL6808 A 56.39 6.45
33 Tichácek Radek Sportcentrum ARIS Ji SJC7801 A 56.40 6.46
34 Tománek Daniel Dukla Liberec DLI7401 E 56.42 6.48
35 Axelsson Oskar Sweden SWE 56.46 6.52
35 Schilter Christoph Switzerland HEL 56.46 6.52
35 Hansen Peter Danmark DAN 56.46 6.52
38 Mateju Luboš USK Praha VSP7601 E 56.58 7.04
39 Prinda Lukáš VSK Slavia TU Libere VLI7701 E 56.59 7.05
40 Horácek Michal VSK Slavia TU Libere VLI7700 E 57.00 7.06
41 Soerensen Michael Danmark DAN 57.01 7.07
42 Boudný Jan OK Jihlava SJI7417 E 57.04 7.10
42 Horák Pavel USK Praha VSP7305 E 57.04 7.10
44 Kozák Petr USK Praha VSP6501 E 57.36 7.42
45 Louhisola Toni Finland FIN 57.41 7.47
46 Karlsson Joacim Sweden SWE 57.46 7.52
47 Altofer Urs Switzerland HEL 57.48 7.54
48 Hansen Martin Danmark DAN 57.53 7.59
49 Seidl Miroslav VŠTJ Ekonom Praha EKP7402 E 58.08 8.14
50 Hrouda Petr SK Kotlárka Praha DKP6900 A 58.12 8.18
51 Semík Luboš SK OK 24 Praha OKP6204 E 58.17 8.23
52 Hansson Par Sweden SWE 58.18 8.24
53 Filip Libor SOOB Spartak R. n. K SRK7101 E 58.31 8.37
54 Mittelholzer ChristianSwitzerland HEL 58.43 8.49
55 Horyna Roman VŠTJ Ekonom Praha EKP7602 E 58.44 8.50
56 Besta Michal VSK VŠB TU Ostrava VOV7600 E 58.46 8.52
57 Tichovský Martin SK OK 24 Praha OKP6101 E 58.47 8.53
57 Claesson Ricard Sweden SWE 58.47 8.53
59 Porzycz Janusz Poland POL 58.50 8.56
60 Lucan Vladimír USK Praha VSP7702 E 59.01 9.07
61 Krafczyk Rafal Poland POL 59.06 9.12
62 Cech Radovan TJ Tesla Brno TBM7835 E 59.16 9.22
63 Zuzánek Zdenek TJ Tatran Jablonec TJN5901 E 59.20 9.26
64 Kondrát Martin SK OK 24 Praha OKP6501 A 59.26 9.32
65 Caluori Corsin Switzerland HEL 59.55 10.01
66 Ondrácek Radim TJ Tesla Brno TBM7414 E 60.04 10.10
67 Mateju Michal USK Praha VSP7700 A 60.11 10.17
68 Turtinen Raimo Finland FIN 60.48 10.54
69 Pleticha Richard TJ Elektrárny Kadan TCE7502 E 60.52 10.58
70 Zikmund Zdenek Sportcentrum ARIS Ji SJC6705 E 61.05 11.11
71 Larsson Matin Sweden SWE 61.09 11.15
72 Fegar Johan Danmark DAN 61.17 11.23
73 Janovský Tomáš SK Praga PGP6401 A 62.55 13.01
74 Kheil Radim TJ Spartak I. Brno PBM7301 A 63.45 13.51
75 Šruta Milan OK Jiskra Nový Bor BOR7703 A 63.49 13.55
76 Heimonen Teuvo Finland FIN 64.29 14.35
77 Olsensoren Danmark DAN 64.31 14.37
78 Lindstroem Lars Danmark DAN 65.48 15.54
79 Hofman Bjarne Danmark DAN 65.50 15.56
80 Petrinec Juraj(BBA) Slovakia SVK 67.14 17.20
81 Kucera Jan USK Praha VSP7302 E 84.44 34.50
82 Garcia Eduard Catalonia CAT 92.46 42.52
83 Villar Jordi Catalonia CAT 92.59 43.05
84 Santoyo Ferran Catalonia CAT 95.32 45.38
85 Mayolas Josep Catalonia CAT 106.06 56.12
Tryggesson Henrik Sweden SWE DISK
MS Domonyik Gábor Hungary HUN 51.35
MS Libant František(BBA) Slovakia SVK 52.46
MS Wallner Jozef(BBA) Slovakia SVK 54.09
MS Pollák Jozef(TKE) Slovakia SVK 54.34
MS Dénes Zoltán Hungary HUN 54.58
MS Chupek Jozef(VZA) Slovakia SVK 55.05
MS Lévai Ferenc Hungary HUN 55.24
MS Tas Dávid Hungary HUN 56.04
MS Viniczai Ferenc Hungary HUN 56.33
MS Dávidík Marián(BBA) Slovakia SVK 56.37
MS Bukovác Maroš(FBA) Slovakia SVK 56.57
MS Vonyó Péter Hungary HUN 57.55
MS Micek Róbert(TKE) Slovakia SVK 58.36
MS Vandlícek Peter(VZA) Slovakia SVK 58.59
MS Eke Zoltán Hungary HUN 59.01
MS Hammer Juraj(TKE) Slovakia SVK 59.04
MS Jonáš Rado(BBA) Slovakia SVK 59.50
MS Jécsák Attila Hungary HUN 60.04
MS Šabo Mikulaš(RBA) Slovakia SVK 62.42
MS Novai Gyorgy Hungary HUN 68.01
MS Ogurcák Jaroslav(BBA) Slovakia SVK 76.15


RESULTS
D21E

1 Klapalová Marcela SOOB Spartak R. n. K SRK6851 E 46.41
2 Cieslarová Jana TJ TŽ Trinec TRI7150 E 47.23 0.42
3 Engstrand Emma Sweden SWE 48.13 1.32
4 Jureníková Eva TJ Tesla Brno TBM7851 E 48.42 2.01
5 Novotná Petra SKP Hradec Králové PHK6651 A 49.04 2.23
6 Valášková Šárka USK Praha VSP6950 E 50.11 3.30
7 Vesalainen Satu Finland FIN 50.24 3.43
8 Lepšíková Olga OK Jiskra Nový Bor BOR7152 E 51.07 4.26
9 Roland Ingela Sweden SWE 51.18 4.37
10 Stará Zdenka TJ Tesla Brno TBM7952 E 51.40 4.59
10 Carlsson Weronica Sweden SWE 51.40 4.59
10 Johanson Jenny Sweden SWE 51.40 4.59
13 Hoffamn Maria Finland FIN 51.42 5.01
14 Haapakoski Paula Finland FIN 51.45 5.04
15 Wegmuller Sara Switzerland HEL 52.00 5.19
16 Térová Bohdana OK Doksy DOK7752 E 52.09 5.28
17 Stalstadd Eva Sweden SWE 52.12 5.31
18 Danielsson Magdalena Sweden SWE 52.21 5.40
19 Kuncová Jana SOOB Spartak R. n. K SRK7553 E 52.34 5.53
20 Baczek Barbara Poland POL 52.46 6.05
21 Wallsten Jenny Sweden SWE 52.50 6.09
22 Kozlowska Ewa Poland POL 52.53 6.12
23 Manson Elisabeth Sweden SWE 52.57 6.16
24 Bernhard Regula Switzerland HEL 53.10 6.29
25 Fjordside Yvonne Danmark DAN 53.17 6.36
26 Bajer Monika Poland POL 53.28 6.47
27 Schulthess Barbara Switzerland HEL 53.39 6.58
28 Held Sandra Switzerland HEL 53.48 7.07
29 Samuelsson Karolina Sweden SWE 54.15 7.34
30 Podmolíková Dagmar SKOB Zlín TZL7155 A 54.16 7.35
31 Peltola Katja Finland FIN 54.19 7.38
32 Hoeyer Maria Danmark DAN 54.30 7.49
33 Dura Magdalena Poland POL 54.43 8.02
34 Antonowicz Anna Poland POL 54.46 8.05
35 Gunnarson Asa Sweden SWE 54.53 8.12
36 Mahdalová Michaela TJ Slovan Luhacovice LCE7861 A 54.58 8.17
37 Chudíková Barbora VSK VŠB TU Ostrava VOV7851 A 55.21 8.40
38 Havrdová Renata Sportcentrum ARIS Ji SJC7756 A 55.26 8.45
39 Allmung Madelene Sweden SWE 56.05 9.24
40 Soucková Jana AC Sparta Praha SCP7555 A 56.07 9.26
41 Kemppainen Sini Finland FIN 56.27 9.46
42 Lejsková Hana SK OK 24 Praha OKP6652 E 56.35 9.54
43 Bjork Annika Sweden SWE 56.42 10.01
44 Cechová Lenka TJ Tesla Brno TBM7561 E 56.57 10.16
45 Filipová Ivana SOOB Spartak R. n. K SRK7373 A 56.58 10.17
46 Klechová Vendula OK Jilemnice JIL8199 E 57.10 10.29
47 Hlinková Petra KOB TRETRA Praha TAP7751 E 57.22 10.41
48 Honzová Mária TJ TŽ Trinec TRI6950 E 57.38 10.57
49 Boránková Kristýna USK Praha VSP7054 A 58.46 12.05
50 Waldová Barbora USK Praha VSP7850 A 59.47 13.06
51 Šichnárková Eva SKOB Zlín TZL7653 E 60.22 13.41
52 Skovlyst Dorte Danmark DAN 60.58 14.17
53 Knapová Iva TJ Lokomotiva Pardub LPU6052 E 61.15 14.34
54 Koblížková Lenka OK Tolar TJH7651 A 61.30 14.49
55 Parízková Vera TJ Tatran Jablonec TJN7151 A 61.55 15.14
56 Patocková Marie USK Praha VSP7651 E 62.23 15.42
57 Svobodová Magda SKOB SIG-MAT Ml.Bol. SMB6850 A 62.47 16.06
58 Kucharová Ada TJ Tesla Brno TBM5855 E 63.38 16.57
59 Kupcová Veronika VŠTJ Ekonom Praha EKP7850 A 73.06 26.25
60 Amigó Anna Catalonia CAT 79.27 32.46
61 Fernandez Anabel Catalonia CAT 88.38 41.57
62 Parareda Carme Catalonia CAT 108.07 61.26
Navrátilová Iva SKP Hradec Králové PHK7554 E DISK
Pracná Katerina SK Žabovresky Brno ZBM7664 E VZDAL
MS Libantová Katarína Slovakia SPE 49.01
MS Kovács Ildiko Hungary HUN 50.59
MS Libinszki Mária Hungary HUN 54.18
MS Wenrin Agnes Hungary HUN 54.52
MS Kovács Bernadett Hungary HUN 55.13
MS Slámová Jana(TKE) Slovakia SVK 59.11
MS Rákayová Martina(TKE) Slovakia SVK 59.26
MS Oláh Anikó Hungary HUN 60.13
MS Gordos Monika Hungary HUN 60.25
MS Janotová Alena Slovakia FBA A 65.19
MS Furuczová Ivona Slovakia FBA A 65.48
MS Baranová Mária Slovakia FBA A 69.20
MS Korlová Želmíra(TKE) Slovakia SVK 69.22
MS Furuczová Jela Slovakia FBA A 71.12




SUNDAY 30 MAY 1999

RESULTS
H21E

1 Ropek Rudolf Dukla Liberec DLI7002 E 92.13
2 Asp Tomas Sweden SWE 95.04 2.51
3 Zrídkaveselý Libor Dukla Liberec DLI7207 E 96.59 4.46
4 Kahelin Jouni Finland FIN 97.05 4.52
5 Jedlicka Michal Dukla Liberec DLI7310 E 98.03 5.50
6 Louhisola Toni Finland FIN 98.07 5.54
7 Tichácek Radek Sportcentrum ARIS Ji SJC7801 A 98.24 6.11
8 Nasmann Johann Swede
SWE 98.49 6.36
9 Andersson Tobias Sweden SWE 98.56 6.43
10 Žemlík Pavel SKOB Zlín TZL7135 E 99.12 6.59
11 Štepánek Martin TJ Tesla Brno TBM7327 E 99.16 7.03
12 Carlsson Joacim Sweden SWE 99.26 7.13
12 Mateju Luboš USK Praha VSP7601 E 99.26 7.13
14 Pospíšil Vít Dukla Liberec DLI6800 E 99.38 7.25
15 Heimonen Teivo Finland FIN 99.46 7.33
16 Gajda Jan USK Praha VSP6801 E 100.34 8.21
17 Steinamann Denis Switzerland HEL 100.39 8.26
18 Haldin Mats Finland FIN 100.41 8.28
19 Mikansson Johan Sweden SWE 101.04 8.51
20 Schilter Christoph Switzerland HEL 101.36 9.23
21 Hansen Peter Danmark DAN 102.01 9.48
22 Lindberg Niklas Sweden SWE 102.51 10.38
23 Modig Johan Sweden SWE 103.03 10.50
24 Zakouril Václav Dukla Liberec DLI7400 E 103.08 10.55
25 Turtinen Raimo Finland FIN 103.12 10.59
26 Caluori Corsin Switzerland HEL 103.23 11.10
27 Lucan Vladimír USK Praha VSP7702 E 103.44 11.31
28 Klech Richard SKOB HOBES HBenešov HOB7201 E 104.02 11.49
29 Axelsson Oskar Sweden SWE 104.51 12.38
30 Podmolík Tomáš SKOB Zlín TZL6915 E 104.55 12.42
31 Schnyder Donatus Switzerland HEL 105.07 12.54
32 Kozák Petr USK Praha VSP6501 E 105.10 12.57
33 Altorfer Urs Switzerland HEL 105.38 13.25
34 Semík Luboš SK OK 24 Praha OKP6204 E 105.50 13.37
35 Otruba Marek SK Pizzerie Haná POC7417 E 106.14 14.01
36 Porzycz Janusz Poland POL 106.20 14.07
36 Seidl Miroslav VŠTJ Ekonom Praha EKP7402 E 106.20 14.07
36 Boránek Petr USK Praha VSP7000 E 106.20 14.07
39 Zakouril Tomáš USK Praha VSP7500 E 106.25 14.12
40 Tománek Daniel Dukla Liberec DLI7401 E 106.38 14.25
41 Janovský Tomáš SK Praga PGP6401 A 106.40 14.27
42 Zuzánek Zdenek TJ Tatran Jablonec TJN5901 E 106.53 14.40
43 Tichovský Martin SK OK 24 Praha OKP6101 E 107.32 15.19
44 Hansson Par Sweden SWE 107.33 15.20
45 Soerensen Michael Danmark DAN 107.47 15.34
46 Arnošt Kamil USK Praha VSP7303 108.40 16.27
47 Hansen Martin Danmark DAN 108.58 16.45
48 Kucera Jan USK Praha VSP7302 E 109.07 16.54
49 Larsson Martin Sweden SWE 110.28 18.15
50 Cech Radovan TJ Tesla Brno TBM7835 E 111.21 19.08
51 Horyna VŠTJ Ekonom Praha EKP7602 E 112.27 20.14
52 Prášil Marek OK Jihlava SJI7313 E 112.33 20.20
53 Mateju Michal USK Praha VSP7700 A 113.25 21.12
54 Boudný Jan OK Jihlava SJI7417 E 114.45 22.32
55 Nielsen Christian Danmark DAN 116.11 23.58
56 Trygelsson Henrik Sweden SWE 116.24 24.11
57 Šruta Milan OK Jiskra Nový Bor BOR7703 A 116.55 24.42
58 Hofmann Bjame Danmark DAN 117.36 25.23
59 Henych Petr OK Jilemnice JIL6004 E 119.24 27.11
60 Prinda Lukáš VSK Slavia TU Libere VLI7701 E 120.04 27.51
61 Novotný Radek SKP Hradec Králové PHK7402 E 120.05 27.52
62 Lindstroem Lars Danmark DAN 120.06 27.53
63 Hepner David TJ Slavia Hr.Králové SHK7601 E 121.37 29.24
64 Kheil Radim TJ Spartak I. Brno PBM7301 A 124.14 32.01
65 Fegar Johan Danmark DAN 124.26 32.13
66 Dittrich Pavel VSK VŠB TU Ostrava VOV7501 A 124.27 32.14
67 Hrouda Petr SK Kotlárka Praha DKP6900 A 125.51 33.38
68 Šidla Jan SKOB Zlín TZL6808 A 130.00 37.47
69 Garcia Eduard Catalonia CAT 167.45 75.32
70 Villar Jordi Catalonia CAT 173.33 81.20
71 Mayolas Josep Catalonia CAT 177.10 84.57
Pleticha Richard TJ Elektrárny Kadan TCE7502 E DISK
Besta Michal VSK VŠB TU Ostrava VOV7600 E DISK
Krafczyk Rafal Poland POL DISK
Filip Libor SOOB Spartak R. n. K SRK7101 E DISK
Ondrácek Radim TJ Tesla Brno TBM7414 E DISK
Claesson Ricard Sweden SWE DISK
Nowak Jacek Poland POL DISK
Horácek Michal VSK Slavia TU Libere VLI7700 E DISK
Paclík Jirí TJ Slavia Hr.Králové SHK7506 A DISK
Santoyo Ferran Catalonia CAT DISK
Mittelholzer Christia Switzerland HEL DISK
Banach Robert Poland POL DISK
Petrinec Juraj(BBA) Slovakia SVK DISK
Vandlícek Peter(VZA) Slovakia SVK DISK
Ogurcák Jaroslav(BBA) Slovakia SVK DISK
MS Pollák Jozef(TKE) Slovakia SVK 94.51
MS Dávidík Marián(BBA) Slovakia SVK 97.26
MS Libant František(BBA) Slovakia SVK 102.08
MS Domonyik Gábor Hungary HUN 105.26
MS Dénes Zoltán Hungary HUN 106.32
MS Vonyó Péter Hungary HUN 107.17
MS Viniczai Ferenc Hungary HUN 107.40
MS Bukovác Maroš(FBA) Slovakia SVK 108.55
MS Wallner Jozef(BBA) Slovakia SVK 109.45
MS Hammer Juraj(TKE) Slovakia SVK 111.06
MS Lévai Ferenc Hungary HUN 111.24
MS Micek Róbert(TKE) Slovakia SVK 111.53
MS Chupek Jozef(VZA) Slovakia SVK 113.18
MS Jonáš Rado(BBA) Slovakia SVK 113.51
MS Šabo Mikulaš(RBA) Slovakia SVK 116.51
MS Eke Zoltán Hungary HUN 117.17
MS Jécsák Attila Hungary HUN 130.29
MS Tas Dávid Hungary HUN 134.28
MS Novai Gyorgy Hungary HUN 161.02

RESULTS
D21E

1 Klapalová Marcela SOOB Spartak R. n. K SRK6851 E 67.14
2 Johansson Jenny Sweden SWE 72.37 5.23
3 Honzová Mária TJ TŽ Trinec TRI6950 E 72.51 5.37
4 Novotná Petra SKP Hradec Králové PHK6651 A 73.09 5.55
5 Cieslarová Jana TJ TŽ Trinec TRI7150 E 74.53 7.39
6 Jureníková Eva TJ Tesla Brno TBM7851 E 75.18 8.04
7 Lepšíková Olga OK Jiskra Nový Bor BOR7152 E 75.59 8.45
8 Mansson Elisabeth Sweden SWE 76.19 9.05
9 Hoffman Maria Finland FIN 76.45 9.31
10 Schultes Barbara Switzerland HEL 76.46 9.32
11 Peltola Katja Finland FIN 76.52 9.38
12 Wallsten Jenny Sweden SWE 77.06 9.52
13 Térová Bohdana OK Doksy DOK7752 E 78.16 11.02
14 Vesalainen Satu Finland FIN 78.32 11.18
15 Wegmuller Sara Switzerland HEL 78.37 11.23
16 Samuelson Karoline Sweden SWE 79.02 11.48
17 Stará Zdenka TJ Tesla Brno TBM7952 E 80.02 12.48
18 Antonowicz Anna Poland POL 80.03 12.49
19 Chudíková Barbora VSK VŠB TU Ostrava VOV7851 A 80.09 12.55
20 Bajer Monika Poland POL 80.18 13.04
21 Allmung Madeleine Sweden SWE 80.19 13.05
22 Kemppainen Sini Finland FIN 80.36 13.22
23 Hoeyer Maria Danmark DAN 80.42 13.28
24 Podmolíková Dagmar SKOB Zlín TZL7155 A 80.46 13.32
25 Slámová Veronika TJ Tesla Brno TBM7374 A 81.26 14.12
26 Gunnarsson Asa Sweden SWE 82.09 14.55
27 Engstrand Emma Sweden SWE 82.17 15.03
28 Held Sandra Switzerland HEL 82.18 15.04
29 Carlsson Weronica Sweden SWE 82.31 15.17
30 Kozlowska Ewa Poland POL 82.38 15.24
31 Baczek Barbara Poland POL 82.56 15.42
32 Roland Ingela Sweden SWE 84.14 17.00
33 Bernhard Regula Switzerland HEL 84.39 17.25
34 Stalstad Eva Sweden SWE 85.03 17.49
35 Waldová Barbora USK Praha VSP7850 A 85.14 18.00
36 Valášková Šárka USK Praha VSP6950 E 85.37 18.23
37 Danielsson Magdalena Sweden SWE 85.50 18.36
38 Kuncová Jana SOOB Spartak R. n. K SRK7553 E 86.19 19.05
39 Parízková Vera TJ Tatran Jablonec TJN7151 A 87.59 20.45
40 Filipová Ivana SOOB Spartak R. n. K SRK7373 A 88.08 20.54
41 Kucharová Ada TJ Tesla Brno TBM5855 E 88.15 21.01
42 Patocková Marie USK Praha VSP7651 E 88.34 21.20
43 Knapová Iva TJ Lokomotiva Pardub LPU6052 E 88.54 21.40
44 Hlinková Petra KOB TRETRA Praha TAP7751 E 89.10 21.56
45 Boránková Kristýna USK Praha VSP7054 A 89.18 22.04
46 Navrátilová Iva SKP Hradec Králové PHK7554 E 89.37 22.23
47 Haapanovski Paula Finland FIN 91.03 23.49
48 Fjordside Yvonne Danmark DAN 91.19 24.05
49 Soucková Jana AC Sparta Praha SCP7555 A 92.05 24.51
50 Kupcová Veronika VŠTJ Ekonom Praha EKP7850 A 92.58 25.44
51 Sklovyst Dorte Danmark DAN 94.26 27.12
52 Amigó Anna Catalonia CAT 94.57 27.43
53 Koblížková Lenka OK Tolar TJH7651 A 96.10 28.56
54 Mahdalová Michaela TJ Slovan Luhacovice LCE7861 A 96.37 29.23
55 Dura Magdalena Poland POL 99.26 32.12
56 Fernandez Anabel Catalonia CAT 120.36 53.22
Lejsková Hana SK OK 24 Praha OKP6652 E DISK
Merce Miguel Catalonia CAT DISK
Klechová Vendula OK Jilemnice JIL8199 E DISK
Korlová Želmíra(TKE) Slovakia SVK DISK
MS Lubinszki Mária Hungary HUN 75.18
MS Kovács Ildikó Hungary HUN 78.32
MS Wengrin Ágnes Hungary HUN 80.09
MS Kovács Bernadett Hungary HUN 80.12
MS Libantová Katarína Slovakia SPE 81.56
MS Slámová Jana(TKE) Slovakia SVK 88.57
MS Oláh Anikó Hungary HUN 96.58
MS Janotová Alena Slovakia FBA A 97.59
MS Furuczová Ivona Slovakia FBA A 106.43
MS Furuczová Jela Slovakia FBA A 115.17
MS Baranová Mária Slovakia FBA A 126.05


Og så skal det ikke glemmes, at på mandagens træning på kortet Kost 1 i Jicin-trakterne var den gamle leder (Deres Undertegnede) hurtigst på en krævende bane - på trods af at han hev et træ ned over sit knæ i sin ungdommelige iver.

DOF på Facebook

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF