Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
18-01-2020ØstVintercupErmelunden/Ordrup Krat
19-01-2020NordVinterlang 3 Viborg på tværsViborg på Tværs
22-01-2020ØstNatcup 6. afdelingLille Hareskov og Egebjergene
25-01-2020ØstVinterSerien MTBOGribskov Vest
26-01-2020ØstVinterlang (byorientering)Frederiksberg
01-02-2020ØstVintercupSjælsølund
02-02-2020SydFidusløb Kolding OK-
05-02-2020ØstNatcup 7. afdelingRude skov
06-02-2020NordNightChampStore Lyngdal
08-02-2020ØstVinterSerien MTBOKlosterris Hegn
09-02-2020NordVinterlang 4 2020Ejstrupholm by og omegn
09-02-2020Syd2 lange dage i vest - 1. afdelingVrøgum m.m.
16-02-2020NordVinterlang 5Nørre-Snede/Nedergaard
20-02-2020NordNightChampÅbjergskoven
23-02-2020Syd2 lange dage i vest - 2. afdelingKærgård
27-02-2020NordNightChampSukkertoppen
29-02-2020SydVinterlangdistanceSvanninge
01-03-2020ØstI troldens fodsporSlagelse skovene
03-03-2020SydNatcup Syd 1. afd.Randbøl Hede/Frederikshåb Syd
04-03-2020ØstNatcup 8. afdeling-
05-03-2020NordNatugle 1Bjerge Skov
07-03-2020ØstVinterSerien MTBO-
10-03-2020SydNatcup Syd 2. afd?
12-03-2020NordNatugle 2Hårup Sande
13-03-2020NordNordjysk 2-Dages 2020Bunken Klitplantage
14-03-2020NordNordjysk 2-Dages 2020Højengran
15-03-2020NordNordjysk 2-Dages 2020Kirkemilen
17-03-2020SydNatcup Syd 3. afd.Vingsted Skov
18-03-2020ØstSM NatRavnsholt Skov
19-03-2020NordNatugle 3Løvbakkerne
21-03-2020NordDM NatSiellenfeld Plantage
22-03-2020NordDM NatSiellenfeld Plantage
27-03-2020ØstDanish Spring Sprint WRE-
28-03-2020ØstDanish Spring Sprint WREGrib Skov og Søskoven.
29-03-2020ØstDanish Spring Sprint WREGrib Skov og Søskoven.
05-04-2020SydDivisionsmatch 1. div. SydHolstenshuus
05-04-2020SydDivisionsmatch 1. div. SydHolstenshuus
09-04-2020SydPåskeløbRømø Sønderland/Nørreland
09-04-2020ØstHSOK PåskecupFlere skove
09-04-2020ØstHSOK PåskecupRisby Vang/Horserød Hegn
10-04-2020ØstHSOK PåskecupKlosterris Hegn
12-04-2020ØstHSOK PåskecupTeglstrup Hegn Syd
13-04-2020ØstHSOK PåskecupTeglstrup Hegn NØ.
19-04-2020Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
19-04-2020Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
19-04-2020SydDivisionsmatch 2. div. SydKrengerup
22-04-2020ØstMTBO CampFrederiksværkskovene
23-04-2020ØstMTBO CampTisvilde Hegn
24-04-2020ØstMTBO CampTeglstrup Hegn og Nyrup Hegn
25-04-2020ØstMTBO CampTisvilde Hegn og omegn
26-04-2020ØstKredsløb (75. Stifinderløb)Rude Skov
26-04-2020ØstMTBO CampGrib Skov Nord
26-04-2020NordDivisionsmatchRold Nørreskov
02-05-2020ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.Kildemarken
02-05-2020ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.Næstved City
03-05-2020NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
03-05-2020NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
03-05-2020ØstSM sprint?
03-05-2020ØstSjællandssprinten 3. afd.?
06-05-2020ØstSkovcupRavneholmene
08-05-2020NordNordjysk-Lang?
08-05-2020NordMTBO?
09-05-2020ØstSM weekendTisvilde Hegn
09-05-2020ØstSM weekendTisvilde Hegn
09-05-2020NordMidtjysk SprintcupSkive og Viborg
09-05-2020NordMidtjysk SprintcupSkive by syd
09-05-2020NordMidtjysk SprintcupSkive centrum
09-05-2020NordMTBO?
10-05-2020ØstSM weekendTisvilde Hegn
10-05-2020ØstSM weekendTisvilde Hegn
10-05-2020NordMidtjysk SprintcupHoulkær
10-05-2020NordMidtjysk SprintcupViborg centrum
10-05-2020NordMTBO?
16-05-2020SydFynsk Sprint CupOdense
17-05-2020Øst3-6 division 1. rundeAvnstrup Skov, Bidstrup Skovene
21-05-2020NordNordjysk-StafetTvorup Syd
21-05-2020SydMTBO?
21-05-2020NordKr. HimmelfartsløbetMarselisborg Nord
23-05-2020NordDM Mix sprint-stafetHobro
24-05-2020NordDM SprintErternitten, Aalborg
30-05-2020SydTestløb WOC2020Ribe
31-05-2020SydTestløb WOC2020Esbjerg
04-06-2020ØstSommerCup 2019Jonstrup Vang
04-06-2020ØstSommerCup 2019Jonstrup Vang
05-06-2020ØstFIF Sommerweekend 2020Hillerød
06-06-2020ØstFIF Sommerweekend 2020Gribskov Mårum
07-06-2020ØstFIF Sommerweekend 2020Gribskov Mårum
11-06-2020ØstSommerCup 2019Bøndernes Hegn
12-06-2020NordMTBO DMGrenå
13-06-2020NordMTBO DM?
14-06-2020NordMTBO DMEbeltoft Plantage
18-06-2020ØstSommerCup 2019Lille Hareskov Jonstrupvang vest
20-06-2020ØstSkovCup finaleTisvilde Hegn
21-06-2020NordSprintLerpytter, Thisted
21-06-2020NordMidsommerløbet?
26-06-2020NordVestjysk 2-dages?
27-06-2020NordVestjysk 2-dages?
28-06-2020NordVestjysk 2-dages?
03-07-2020SydVikingedyst?
04-07-2020SydVikingedyst?
05-07-2020SydVikingedyst?
06-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbFr.håb, Hylkedal, Fr.håb
06-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbFr.håb, Hylkedal, Fr.håb
06-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbFrederikshåb Vest
07-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbHylkedal
08-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbKolding/Fredericia/Vejle
08-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbKolding/Fredericia/Vejle
08-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbKolding
09-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbFredericia
10-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbFrederikshåb Øst
11-07-2020SydWOC Tour - PublikumsløbVejle
14-07-2020NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
14-07-2020NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
15-07-2020NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
16-07-2020NordLæsø 3-dagesLæsø Klitplantage
09-08-2020NordKlitløbetLodbjerg Plantage
15-08-2020NordJFM Stafet-
16-08-2020NordJFM LangVelling-Snabegård
23-08-2020NordDivisionsmatchRold Vælderskov Rebild Bakker
23-08-2020NordDivisionsmatchRold Vælderskov Rebild Bakker
23-08-2020NordDivisionsmatchRold Vælderskov Rebild Bakker
23-08-2020Øst1-2 div 2. rundeHannenov- & Ovstrup skov
29-08-2020ØstDM MellemAggebo-Græsted
30-08-2020ØstMidgårdsormen-
06-09-2020Øst3-6 division 2. runde?
06-09-2020NordDivisionsmatchAarhus
12-09-2020SydDM StafetBlåbjerg Plantage
13-09-2020SydDM LangHjelm Skov, Årup Skov, Aabenraa Sønderskov
16-09-2020NordNordjysk-Nat 1?
20-09-2020Øst1-3 Division op/nedSøskoven
23-09-2020NordNordjysk-Nat 2Søheden Skov
25-09-2020SydMTB-O SprintJelling
26-09-2020SydMTB-O CupVejle Sønderskov
27-09-2020Øst3-6 div op/nedNørreskoven
27-09-2020NordDivisionsmatchMyhrhøj og Uhrehøj
27-09-2020NordDivisionsmatchMyhrhøj og Uhrehøj
27-09-2020SydMTB-O CupVejle Nørreskov
30-09-2020NordNordjysk-Nat 3?
04-10-2020NordDM HoldHjermind Skov
07-10-2020NordNordjysk-Nat 4Poulstrup Sø
09-10-2020NordMTBO?
10-10-2020NordMTBO?
11-10-2020NordMTBOSilkeborg Vesterskov
11-10-2020ØstKredsløbLille Hareskov og Jonstrup Vang
18-10-2020ØstKredsløbRavnsholt Skov
23-10-2020ØstHöst-OpenAllinge
24-10-2020ØstHöst-OpenDueodde
25-10-2020ØstHöst-OpenRytterknægten
01-11-2020NordDM UltralangMols Bjerge
06-11-2020NordKUM weekendStaksrode
07-11-2020NordEfterårsstafetten?
07-11-2020NordKUM weekendStaksrode
08-11-2020ØstJættemilen 2020Tilvilde hegn
08-11-2020NordKUM weekendStaksrode
20-03-2021ØstDM Nat?
01-04-2021NordPåskeløbHimmelbjerget, Sletten, Linå Vesterskov
22-05-2021SydFynsk Sprint CupÆrø
29-05-2021ØstDM sprint-
30-05-2021ØstDM sprint-
21-08-2021SydJFM StafetHastrup Plantage
22-08-2021SydJFM LangFrederikshåb Nordvest
28-08-2021SydDM MellemPamhule
03-10-2021ØstDM Hold divisionsfinalen?
29-10-2021ØstHöst-Open?
30-10-2021ØstHöst-Open?
31-10-2021ØstHöst-Open?
10-09-2022ØstDM Stafet og LangSlotslyngen
11-09-2022ØstDM Stafet og LangParadisbakkerne
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Find resultater i O-result her:

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF