Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
01-07-2018NordVestjysk 2-dagesHolstebro Øvelsesterræn og Vestre Pl.
07-07-2018ØstWMOC 2018 Public Race / Åbne banerNordsjælland
07-07-2018ØstWMOC 2018 Public Race / Åbne banerDTU Science Park, Hørsholm
08-07-2018ØstWMOC 2018 Public Race / Åbne banerChristiansborg
10-07-2018ØstWMOC 2018 Public Race / Åbne banerTisvilde Hegn
11-07-2018ØstWMOC 2018 Public Race / Åbne banerTisvilde Hegn
13-07-2018ØstWMOC 2018 Public Race / Åbne banerSøskoven
14-07-2018SydVikingedystStensbæk
14-07-2018SydVikingedystStensbæk Syd
15-07-2018SydVikingedystStensbæk
15-07-2018SydVikingedystStensbæk Nord
17-07-2018NordLæsø 3-dagesLæsø
17-07-2018NordLæsø 3-dagesVesterø Havn og by
18-07-2018NordLæsø 3-dagesLæsø klitplantage
19-07-2018NordLæsø 3-dagesLæsø klitplantage
14-08-2018NordSommer-by-sprintRanders
18-08-2018NordJFM StafetFløjstrup
19-08-2018NordJFM LangHårsbjerg Plantage
19-08-2018ØstÅbent stævne / kredsløbKårup Skov
21-08-2018ØstSenSommer cupFlere Skove
21-08-2018ØstSenSommer cupTisvilde Hegn
25-08-2018SydMidgårdsormenHastrup Plantage
25-08-2018SydDM MellemHøjgård Skov
26-08-2018SydMidgårdsormenHastrup Plantage
28-08-2018ØstSenSommer cupGrib Skov
31-08-2018ØstMTBO sprint?
01-09-2018ØstMTBO Lang?
02-09-2018Nord1. divisionAlstrup Krat
02-09-2018SydDivisionsmatch 1.division SydTrelde Syd
02-09-2018ØstMTBO Mellem?
04-09-2018ØstSenSommer cupTisvilde Hegn
06-09-2018NordNatteravn 1?
08-09-2018NordDM StafetHarrild Hede Syd
09-09-2018NordDM LangUlbjerg Plantage
12-09-2018NordNordjysk-Nat 1Hou Skov
12-09-2018ØstSkovcupJonstrup Vang
13-09-2018NordNatteravn 2?
14-09-2018NordRebild 2-DagesStøvring By
14-09-2018NordMTBO Sprint?
15-09-2018NordRebild 2-DagesRold Mosskov
15-09-2018NordRebild 2-DagesRold Skov Nørreskoven og Rold Skov Mosskov
16-09-2018Øst1-2 div 2. rundeBoserup skov
16-09-2018Øst1-2 div 2. rundeBoserup Skov
16-09-2018NordRebild 2-DagesRold Skov Mosskov
16-09-2018NordRebild 2-DagesRold Skov Mosskov
16-09-2018NordRebild 2-DagesRold Skov Vælderskov/Mosskov
19-09-2018NordNordjysk-Nat 2Uhrehøje Myrhøj Plantage
20-09-2018NordNatteravn 3?
21-09-2018SydEuromeeting PublikumsløbKolding Nord
22-09-2018SydEuromeeting PublikumsløbAssens, Fyn
23-09-2018NordOp-/nedrykningsmatch 1./2. og 2./3. div.Rosenholm
23-09-2018Øst3-6 division 2. rundeSorø Sønderskov
23-09-2018Øst3-6 division 2. rundeSorø Sønderskov
23-09-2018Øst3-6 division 2. rundeSorø Sønderskov
23-09-2018Øst3-6 division 2. rundeSorø Sønderskov
23-09-2018SydEuromeeting PublikumsløbChristiansfeld
26-09-2018NordNordjysk-Nat 3Vester Aslund
26-09-2018ØstSM Nat-
27-09-2018NordNatteravn 4?
30-09-2018SydDivisionsmatch 2. og 3. div. SydRømø Sønderland
03-10-2018NordNordjysk-Nat 4Tversted
06-10-2018ØstDM NatRørvig Sandflugtsplantage
07-10-2018ØstDM HoldStore Hareskov
13-10-2018NordMTBO Lang?
14-10-2018NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
14-10-2018NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
14-10-2018NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
14-10-2018ØstKredsløbLille Hareskov og Jonstrup Vang
21-10-2018NordNordjysk DagTvorup Klitplantage
21-10-2018SydDiv.match Op/Ned 1-2. division SydSøgaard
21-10-2018ØstKredsløbRavnsholt skov
26-10-2018NordKUM weekendRold Skov
26-10-2018ØstHöst-OpenSvaneke
27-10-2018NordKUM weekendRold Skov
27-10-2018ØstHöst-OpenBegge etaper
27-10-2018ØstHöst-OpenBlykobbe / Hasle Lystskov
27-10-2018NordEfterårsstafettenRold Skov, Fælleskov
28-10-2018NordKUM weekendRold Skov
28-10-2018ØstHöst-OpenSlotslyngen
01-11-2018NordNightChamp?
03-11-2018Øst1-3 div op/nedGribskov
03-11-2018Øst1-3 div op/nedGribskov
04-11-2018NordNordjysk-Klub-DagRold Skov Mosskov
04-11-2018Øst3-6 div op/ned-
04-11-2018SydDivisionsmatch, 2-3.div. op/nedStenderup Nørreskov
08-11-2018NordNightChamp?
11-11-2018ØstJættemilen-
14-11-2018ØstNatcup 2. afdeling-
15-11-2018NordNightChamp?
22-11-2018NordNightChamp?
15-12-2018SydJulesprint 2018Aabenraa
05-01-2019NordNytårsløbThygeslund
27-01-2019ØstVinterlangdistance?
07-02-2019NordNightChamp?
21-02-2019NordNightChamp?
28-02-2019NordNightChamp?
13-03-2019ØstSM Nat-
16-03-2019NordNordjysk 2-dagesTranum
17-03-2019NordNordjysk 2-dagesTranum
23-03-2019SydDM Nat-
30-03-2019ØstDanish Spring?
31-03-2019ØstDanish Spring?
07-04-2019SydDM UltralangFrederikshåb Plantage/Randbøl Hede
07-04-2019Øst3-6 division 1. runde?
14-04-2019NordDivisionsmatch 2. - 3. divisionSukkertoppen
18-04-2019NordPåskeløbSønder Vosborg Hede
19-04-2019NordPåskeløbNørre Vosborg Hede
20-04-2019NordPåskeløbStråsø
28-04-2019ØstKredsløb (73. Stifinderløb)?
05-05-2019Øst1-2 division 1. runde?
11-05-2019ØstSM stafet?
12-05-2019ØstSM Lang?
17-05-2019NordNordjysk-LangBøgsted Rende
18-05-2019SydFynsk Sprint Cup-
25-05-2019SydDM SprintGrindsted By
26-05-2019SydDM Mixsprint-stafet-
30-05-2019NordNordjysk-Stafet?
02-06-2019NordJFM SprintHorsens
08-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCAarhus/Silkeborg
09-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCØrnbjerg Mølle
10-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCØrnbjerg Mølle
15-06-2019ØstMTBO DM Mellem?
16-06-2019ØstMTBO DM Mellem?
07-07-2019NordJWOCAarhus eller Ry
08-07-2019NordJWOC-
10-07-2019NordJWOCSkove omkring Silkeborg
11-07-2019NordJWOC-
12-07-2019NordJWOC-
13-07-2019NordSkaw-Dysten?
14-07-2019NordSkaw-Dysten?
15-07-2019NordSkaw-Dysten?
17-08-2019SydJFM Stafet-
18-08-2019SydJFM Lang-
25-08-2019Øst3-6 divisions match 2. runde?
31-08-2019NordDM Mellem-
01-09-2019NordMidgårdsormen-
08-09-2019Øst1-2 div 2. runde?
11-09-2019NordNordjysk-Nat 1?
14-09-2019ØstDM Stafet & LangGribskov
15-09-2019ØstDM Stafet & LangSøskoven
18-09-2019NordNordjysk-Nat 2Bøgsted?
22-09-2019ØstOp/ned 1-3 div?
25-09-2019NordNordjysk-Nat 3?
28-09-2019ØstKUM weekend-
29-09-2019ØstKUM weekend-
03-10-2019NordNordjysk-Nat 4?
05-10-2019ØstTårnby sprint Sprint?
06-10-2019SydDM Hold-
13-10-2019ØstKredsløb?
25-10-2019ØstHöst-Open?
26-10-2019ØstHöst-Open?
27-10-2019NordNordjysk-Dag?
27-10-2019ØstHöst-Open?
03-11-2019Øst3-6 div op/ned?
10-11-2019NordNordjysk-Klub-DagTranum?
13-11-2019Østnatcup 2. afdeling-
21-03-2020ØstDM Nat-
28-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
29-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
09-04-2020SydPåskeløb-
10-04-2020SydPåskeløb-
11-04-2020SydPåskeløb-
08-05-2020NordNordjysk-Lang?
16-05-2020SydFynsk Sprint Cup-
21-05-2020NordNordjysk-Stafet?
23-05-2020NordDM SprintÅlborg
24-05-2020NordMix sprint stafetMariager
05-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
06-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
07-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
15-08-2020NordJFM Stafet-
16-08-2020NordJFM Lang-
29-08-2020ØstDM Mellem-
30-08-2020ØstMidgårdsormen-
12-09-2020SydDM Stafet-
13-09-2020SydDM Lang-
16-09-2020NordNordjysk-Nat 1?
23-09-2020NordNordjysk-Nat 2?
27-09-2020NordKUMØstkredsen
30-09-2020NordNordjysk-Nat 3?
03-10-2020NordDM natNord
04-10-2020NordDM Hold-
07-10-2020NordNordjysk-Nat 4?
23-10-2020ØstHöst-Open?
24-10-2020ØstHöst-Open?
25-10-2020NordDM Ultralang-
25-10-2020ØstHöst-Open?
07-11-2020SydKUM weekend-
08-11-2020SydKUM weekend-
29-05-2021ØstDM sprint-
30-05-2021ØstDM sprint-
29-10-2021ØstHöst-Open?
30-10-2021ØstHöst-Open?
31-10-2021ØstHöst-Open?
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Se kalenderen for Internationale løb

Skovlukninger

DATOArrangementSkovArrangørLukning fra
08-07-2018Sprint FinaleChristiansborgWMOC 201821-06-2016
10-07-2018WMOC Kval. 1Tisvilde hegn (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
11-07-2018WMOC Kval. 2Tisvilde hegn (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
13-07-2018WMOC FinaleSøskoven (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
25-08-2018DM MellemHøjgård SkovOK GORM02-08-2017
08-09-2018DM StafetNørlund/Harild HedeHerning Orienteringsklub08-09-2017
09-09-2018DM LangUlbjerg PlantageViborg OK09-09-2017
06-10-2018DM natRørvig Sandflugtsplantage (Vestsjælland)OK Roskilde12-06-2017
07-10-2018DM HoldStore HareskovBallerup OK15-09-2017
08-07-2019jwoc langDiv.OK Pan01-07-2017
28-09-2019KUM - LangJægersborg Hegn (Hovedstaden)Søllerød OK01-07-2018
29-09-2019KUM - StafetJægersborg Hegn (Hovedstaden)Søllerød OK01-07-2018
29-05-2021DM sprintDTUSøllerød OK01-06-2018
TerminDatoKategoriSkovKlubnavnLukketFra

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter
MacUrth

Organisationer og partnere

Nordea-fonden
International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
Naturens Dag
DIF
Aktiv året rundt