Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
15-11-2020NordNordjysk klub-dagMosskov
19-11-2020NordNightChampSkjoldhøj
25-11-2020ØstNatcup 3. afdelingSlagslunde Skov
26-11-2020NordNightChampMarselisborg Moesgaard
28-11-2020ØstVinterSerien MTBO-
09-12-2020ØstNatcupBrøde Skov
12-12-2020ØstVinterSerien MTBOAggebo Græsted & Valby Hegn
13-12-2020NordVinterlang 1 2021Hodsager skov og hede
19-12-2020SydJulesprint 2020Aabenraa
09-01-2021ØstVintercupFlere Skove
09-01-2021ØstVintercupTokkekøb Hegn
10-01-2021ØstNytårsstafetKongsøre Skov
10-01-2021NordVinterlangLodbjerg Klitplantage
13-01-2021ØstNatcup 5. afdelingRavneholm
16-01-2021ØstVinterSerien MTBO-
23-01-2021ØstVintercupJægersborg Hegn
24-01-2021NordVinterlang?
27-01-2021ØstNatcup 6.afdelingLystrup skov
30-01-2021ØstVinterserien MTBO-
31-01-2021ØstVinterlang?
31-01-2021SydFidusløb?
04-02-2021NordNightChampLinå Vesterskov
06-02-2021ØstVintercupRude Skov
07-02-2021NordVinterlang?
10-02-2021ØstNatcup 7. afdelingTisvilde Hegn
11-02-2021NordNightChampVejlskoven/Rathlousdal
13-02-2021ØstByløbVeksø
14-02-2021NordVinterlangFejsø
24-02-2021ØstNatcup 8. afdelingUggerløse skov
25-02-2021NordNightChampSletten
27-02-2021ØstVintercupAldershvile/Bøndershegn
28-02-2021SydVinterlang?
04-03-2021NordNatugle 1 KlokkedalKlokkedal
11-03-2021NordNatugleHårup Sande
12-03-2021NordNordjysk 2-dagesMosskov
13-03-2021ØstVintercupTeglstrup Hegn
13-03-2021NordNordjysk 2-dagesRold Vælderskov/Rebild
14-03-2021NordNordjysk 2-dagesRold Vælderskov/Rebild
18-03-2021NordNatugle?
20-03-2021ØstDM Nat-
26-03-2021ØstDanish Spring?
27-03-2021ØstDanish SpringGribskov
28-03-2021ØstDanish SpringGribskov
01-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland og Nørreland
01-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland
02-04-2021SydPåskeløbRømø Sønderland
03-04-2021SydPåskeløbRømø Nørreland
11-04-2021ØstDM Ultralang-
18-04-2021Øst1-2 division 1. rundeKongelunden
18-04-2021SydDivisionsmatch?
25-04-2021ØstJættemilenTisvilde Hegn
25-04-2021NordDivisionsmatchTved Plantage
25-04-2021SydDivisionsmatchHolstenshuus
02-05-2021ØstKredsløb (75. Stifinderløb)Rude Skov
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021Øst3-6 division 1. rundeBidstrup Skovene
09-05-2021NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
09-05-2021NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
09-05-2021NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
13-05-2021SydGrænsedysten?
13-05-2021NordKr. Himmelfartsløbet?
22-05-2021SydFynsk Sprint CupÆrø
29-05-2021ØstSjællandssprinten 1.-2. afd.?
30-05-2021ØstSM sprint?
30-05-2021ØstSjællandssprinten 3.-4. afd.?
30-05-2021NordSprint-divisionsmatchKjellerup
30-05-2021NordSprint-divisionsmatchKjellerup
30-05-2021NordSprint-divisionsmatchKjellerup
30-05-2021SydDivisionsmatchMarbæk
05-06-2021ØstDM sprintDTU
06-06-2021ØstDM sprintDTU
11-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021Hillerød
12-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021-
13-06-2021ØstFIF Sommerweekend 2021-
20-06-2021NordForårsløb?
02-07-2021SydVikingedyst?
03-07-2021SydVikingedyst?
03-07-2021SydVikingedyst?
04-07-2021SydVikingedyst?
21-07-2021NordSkaw-DystenSkagen by og Kirkemilen
22-07-2021NordSkaw-DystenHøjengran
23-07-2021NordSkaw-DystenBunken
14-08-2021ØstSM weekendTisvilde Hegn
15-08-2021ØstSM weekendTisvilde Hegn
21-08-2021SydJFM StafetHastrup Plantage
22-08-2021SydJFM LangFrederikshåb Nordvest
22-08-2021Øst3-6 divisions match 2. runde?
28-08-2021SydDM MellemGrejsdalen
05-09-2021Øst1-2 division 2. runde?
05-09-2021NordDivisionsmatch?
18-09-2021SydDM StafetBlåbjerg
19-09-2021NordDM LangStråsø
26-09-2021ØstOp/ned 1-3 div?
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
26-09-2021NordDivisionsmatchHjermind
03-10-2021ØstDM Hold divisionsfinalenMøns Klint
10-10-2021Øst3-6 Op/Ned divisions match?
10-10-2021NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
29-10-2021ØstHöst-Open?
30-10-2021ØstHöst-Open?
31-10-2021ØstHöst-Open?
14-11-2021ØstJættemilenGribskov øst og Søskoven
09-01-2022ØstNytårsstafet?
09-04-2022ØstMTBO Camp?
10-04-2022ØstMTBO Camp?
11-04-2022ØstMTBO Camp?
12-04-2022ØstMTBO Camp?
14-04-2022NordPåskeløbHimmelbjerget, Sletten, Linå Vesterskov
08-05-2022ØstKredsløb?
13-05-2022SydFynsk Sprint CupÆrø
14-05-2022SydFynsk Sprint CupÆrø
15-05-2022SydFynsk Sprint CupÆrø
27-08-2022NordDM MellemThorsø bakker
10-09-2022ØstDM Stafet og LangSlotslyngen
11-09-2022ØstDM Stafet og LangParadisbakkerne
28-10-2022ØstHöst-Open?
29-10-2022ØstHöst-Open?
30-10-2022ØstHöst-Open?
13-11-2022ØstJættemilenDanstrup/Krogenberg/Nyrup Hegn

OBS! Kalenderen viser også stævner, der er aflyst pga. coronapandemien. I O-service kan du se hvilke stævner, der er aflyst.

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Find resultater i O-result her:

Se kalenderen for Internationale løb

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter

Organisationer og partnere

International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
DIF