Startlisten til testløb og ranglisteløb d. 11-12 maj ved Närke i Sverige skulle være klar på :

Startlisten til testløb og ranglisteløb d. 11-12 maj ved Närke i Sverige skulle være klar på :
http://www.balslev.anet.dk/eliteudvalget/testløb_11-12_maj_2002.htm

Ole Balslev oplyser imidlertid, at der har været tekniske problemer med at få listerne langt ind, så de følger her nedenfor.

DOF Testløb forkortet klassisk\t 11-05-2002

D21E, 6 KM,
Henriette Broman, Ballerup Ok, 11:01.00
Anna Bobach, Aalborg Ok, 11:04.00
Julie Larsen, Tisvilde Hegn Ok, 11:07.00
Line Pedersen, Ballerup Ok, 11:10.00
Helene Hausner, Ok Øst, 11:13.00
Maria Modler Høyer, Kolding Ok, 11:16.00
Christine Horstmann, Søllerød Ok, 11:19.00
Anne Konring Olesen, Fif Hillerød, 11:22.00
Dorthe Skovlyst, Ok Øst, 11:25.00

H21E\t8, 8 KM
Rune Monrad, Søllerød Ok, 11:00.00
Jesper David Jensen, Tisvilde Hegn Ok, 11:03.00
Anders Søndergaard, Søllerød Ok, 11:06.00
Helge Lang Pedersen, Farum Ok, 11:09.00
Thomas Fredberg, Horsens Ok, 11:12.00
Claus Bobach, Hagaby Goif, 11:15.00
Carsten Lausten, Eksjö Sok, 11:18.00
Michael Madsen, Tisvilde Hegn Ok, 11:21.00
Troels Christiansen, Søllerød Ok, 11:24.00
Torbjørn Gasbjerg, Herning OK, 11:27.00
Thomas Nielsen, Farum Ok, 11:30.00
Jens Knud Maarup, Ok Pan, 11:33.00
Lars Lindstrøm, Fif Hillerød, 11:36.00
Christian Hansen, Farum Ok, 11:39.00
Søren Strunge, Silkeborg Ok, 11:42.00
Søren Olsen, Søllerød Ok, 11:45.00
Johan Fegar, Tisvilde Hegn Ok, 11:48.00
Patrick Mcgrail, Ok Pan, 11:51.00
Thomas Jensen, Tisvilde Hegn Ok, 11:54.00
Henrik Jørgensen, Faaborg Ok, 11:57.00
Peter Horstmann, Søllerød Ok, 12:00.00
René Rokkjær, Ok Pan, 12:03.00
Nicolai Nielsen, Aalborg Ok, 12:06.00
Jakob Ødum, Ok Øst, 12:09.00
Troels Nielsen, Horsens Ok, 12:12.00
Christian Nielsen, Faaborg Ok, 12:15.00
Søren Skovrider, Aalborg Ok, 12:18.00
Carsten Jørgensen, Tisvilde Hegn Ok, 12:21.00
Jacob Grønnegaard, Farum Ok, 12:24.00
Kenneth Buch, Faaborg Ok, 12:27.00
Morten Fenger-Grøn, Ok Pan, 12:30.00
Rune Olsen, Tisvilde Hegn Ok, 12:33.00
Jacob Hansen, Fif Hillerød, 12:36.00
Mads Ingvardsen, Farum Ok, 12:39.00
Martin Hansen, Ok Pan, 12:42.00
Sune Jørgensen, Farum Ok, 12:45.00
Mikkel Lund, Faaborg Ok, 12:48.00
Michael Sørensen, Ok Øst, 12:51.00

DOF Testløb klassisk, , 12-05-2002

D21E, 8, 3 KM,
Line Pedersen, Ballerup Ok, 10:01.00
Christine Horstmann, Søllerød Ok, 10:04.00
Julie Larsen, Tisvilde Hegn Ok, 10:07.00
Anna Bobach, Aalborg Ok, 10:10.00
Anne Konring Olesen, Fif Hillerød, 10:13.00
Dorthe Skovlyst, Ok Øst, 10:16.00
Henriette Broman, Ballerup Ok, 10:19.00
Helene Hausner, Ok Øst, 10:22.00
Maria Modler Høyer, Kolding Ok, 10:25.00

H21E, 14 KM,
Thomas Nielsen, Farum Ok, 10:00.00
Patrick Mcgrail, Ok Pan, 10:03.00
Sune Jørgensen, Farum Ok, 10:06.00
Jacob Hansen, Fif Hillerød, 10:09.00
Jens Knud Maarup, Ok Pan, 10:12.00
Kenneth Buch, Faaborg Ok, 10:15.00
Søren Skovrider, Aalborg Ok, 10:18.00
Johan Fegar, Tisvilde Hegn Ok, 10:21.00
Christian Hansen, Farum Ok, 10:24.00
Jesper David Jensen, Tisvilde Hegn Ok, 10:27.00
Peter Horstmann, Søllerød Ok, 10:30.00
Jakob Ødum, Ok Øst, 10:33.00
Torbjørn Gasbjerg, Herning OK, 10:36.00
Helge Lang Pedersen, Farum Ok, 10:39.00
Claus Bobach, Hagaby Goif, 10:42.00
Michael Madsen, Tisvilde Hegn Ok, 10:45.00
Thomas Fredberg, Horsens Ok, 10:48.00
Rune Monrad, Søllerød Ok, 10:51.00
Mads Ingvardsen, Farum Ok, 10:54.00
Michael Sørensen, Ok Øst, 10:57.00
Anders Søndergaard, Søllerød Ok, 11:00.00
Morten Fenger-Grøn, Ok Pan, 11:03.00
Christian Nielsen, Faaborg Ok, 11:06.00
Søren Strunge, Silkeborg Ok, 11:09.00
Thomas Jensen, Tisvilde Hegn Ok, 11:12.00
Jacob Grønnegaard, Farum Ok, 11:15.00
Troels Christiansen, Søllerød Ok, 11:18.00
Mikkel Lund, Faaborg Ok, 11:21.00
Rune Olsen, Tisvilde Hegn Ok, 11:24.00
Søren Olsen, Søllerød Ok, 11:27.00
René Rokkjær, Ok Pan, 11:30.00
Henrik Jørgensen, Faaborg Ok, 11:33.00
Carsten Lausten, Eksjö Sok, 11:36.00
Carsten Jørgensen, Tisvilde Hegn Ok, 11:39.00
Nicolai Nielsen, Aalborg Ok, 11:42.00
Lars Lindstrøm, Fif Hillerød, 11:45.00
Troels Nielsen, Horsens Ok, 11:48.00
Martin Hansen, Ok Pan, 11:51.00

DOF på Facebook

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter
MacUrth

Organisationer og partnere

Nordea-fonden
International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
Naturens Dag
DIF
Aktiv året rundt