Stævnekalender

DatoKredsArrangementSted
07-10-2017SydKredsungdomsmatchMunkebjerg Vest
07-10-2017ØstOktobersprintTravbaneparken
08-10-2017SydKredsungdomsmatchEngelsholm
11-10-2017NordNordjysk nat 4Bøgsted
12-10-2017NordNatteravn 1Sjørup
14-10-2017NordMTB-O mellemdistanceGrenå Plantage
15-10-2017NordLøvfaldsløbetSilkeborg Østerskov
15-10-2017ØstKredsløbJonstrup Vang og Lille Hareskov
15-10-2017NordMTB-O LangSilkeborg Vester- og Østerskov
19-10-2017NordNatteravn 2Neckelmanns og Skrikes plantager
21-10-2017NordEfterårsstafettenHesselholt
22-10-2017SydDivisionsmatch Op/Ned 1. - 2. divisionÅrtoft Plantage
22-10-2017ØstKredsløbRavnsholt Skov
26-10-2017NordNatteravn 3Stenholt/Buchwald plantage
27-10-2017ØstHöst OpenGudhjem
28-10-2017ØstHöst OpenBolsterbjerg
28-10-2017ØstHöst OpenBegge etaper
29-10-2017ØstHöst OpenParadisbakkerne
29-10-2017NordNordjyske mesterskaberRold Nørreskov
31-10-2017NordNatteravn 4Nordre Feldborg Plantage
01-11-2017ØstNatcup 1. afdelingRavnsholt
02-11-2017NordNightChampMarselisborg Storskov
04-11-2017SydÅbent stævneStenderup Nørreskov
05-11-2017NordNordjyske klubmesterskaberDrastrup
09-11-2017NordNightChampVilhelmsborg
12-11-2017ØstJÆTTEMILENGribskov Mårum Midt
15-11-2017ØstNatcup 2. afdelingGribskov
16-11-2017NordNightChampHastrup Plantage
23-11-2017NordNightChampBoller Nederskov
26-11-2017ØstVinterlang, 1. afdelingJonstrup Vang / Lille Hareskov
29-11-2017ØstNatcup 3. afdelingJægersborg Hegn
02-12-2017ØstVintercupFlere Skove
02-12-2017ØstVintercupTokkekøb Hegn
10-12-2017ØstVinterlangFarum By
13-12-2017ØstNatcup 3. afdelingFrederiksværk Skovene
16-12-2017ØstVintercupDanstrup Hegn
16-12-2017SydJulesprint 2017Aabenraa By
17-12-2017NordVinterlang 1Bisballe-Almind-Hald Ege syd
26-12-2017SydJulenissepointløbNørreskoven
06-01-2018NordNytårsløb-
06-01-2018ØstVintercupBøndernes Hegn
07-01-2018ØstNytårsstafetBoserup Skov
10-01-2018ØstNatcup 5. afdeling?
14-01-2018NordVinterlang 2Silkeborg Sønderskov
20-01-2018ØstVintercupTokkekøb Hegn
24-01-2018ØstNatcup 6. afdelingHedeland Syd
28-01-2018NordVinterlang 3Sønderskoven, vest for Karup
01-02-2018NordNightChamp?
03-02-2018ØstVintercupRude Skov
04-02-2018SydVinterlangdistanceDejbjerg
08-02-2018NordNightChamp?
11-02-2018NordVinterlang 4Nørager-syd-nord-øst-vest
18-02-2018NordVinterlang 5Stråsø øst
22-02-2018NordNightChamp?
10-03-2018NordNordjysk 2-Dages-
11-03-2018NordNordjysk 2-Dages-
23-03-2018ØstDanish SpringSorø
24-03-2018ØstDanish SpringAvnstrup
25-03-2018ØstDanish SpringAvnstrup
29-03-2018SydPåskeløb-
30-03-2018SydPåskeløb-
31-03-2018SydPåskeløb-
08-04-2018NordDivisionsmatchNordre Feldborg Plantage
08-04-2018Øst1-2 division 1. runde-
08-04-2018Øst1-2 division 1. runde-
08-04-2018SydDivisionsmatch Sydkredsen?
15-04-2018Øst3-6 division 1. runde-
15-04-2018SydDivisionsmatch Sydkredsen?
22-04-2018ØstDM UltralangJægerspris Skov
27-04-2018NordNordjysk dag langKollerup Klitplantage
05-05-2018DOFFind vej Dagen 2018Hele landet
06-05-2018Nord2. og 3. divisionsmatchHorsens
06-05-2018ØstKredsløbKongelunden
10-05-2018NordNJ stafet-
12-05-2018NordVårsprintenVejlsø
13-05-2018NordGudenådystenSilkeborg Sønderskov Vest
13-05-2018ØstKredsløb (Stifinderløbet)-
19-05-2018NordKort - Sprint og finaleKrabbesholm og Skive By
26-05-2018ØstDM SprintHillerød/Fredensborg
27-05-2018ØstDM SprintHillerød/Fredensborg
01-06-2018DOFTestløb EYOC/JWOCHerning
02-06-2018ØstSjællandssprintNæstved BY
02-06-2018DOFTestløb EYOC/JWOCHerning
03-06-2018ØstSjællandssprint?
03-06-2018DOFTestløb EYOC/JWOCHerning
09-06-2018ØstForårs weekend-
09-06-2018ØstForårs weekend-
10-06-2018ØstForårs weekend-
16-06-2018ØstMTBO DM lang?
17-06-2018NordKlitløbetThy
17-06-2018ØstMTBO DM Mellem?
07-07-2018ØstWMOC 2018DTU
08-07-2018ØstWMOC 2018Christiansborg
10-07-2018ØstWMOC 2018Tisvilde Hegn
11-07-2018ØstWMOC 2018Tisvilde Hegn
13-07-2018ØstWMOC 2018Søskoven
17-07-2018NordLæsø 3-dages-
18-07-2018NordLæsø 3-dages-
19-07-2018NordLæsø 3-dages-
18-08-2018NordJFM Stafet-
19-08-2018NordJFM Lang-
25-08-2018SydDM Mellem-
26-08-2018SydMidgårdsormen-
02-09-2018Nord1. division?
02-09-2018Øst1-2 div 2. rundeBoserup Skov
08-09-2018NordDM StafetHarrild Hede
09-09-2018NordDM LangUlbjerg Plantage
12-09-2018NordÅbent NJ nat 1Alstrup Krat
15-09-2018NordRB 2 dagesRold Skov
15-09-2018NordMTB-O langdistanceRold Nørreskov
16-09-2018NordRB 2 dagesRold
16-09-2018NordMTBO mellemdistanceRold Mosskov
19-09-2018NordNordjysk natVesterris Plantage
23-09-2018Nord2. og 3. divisionsmatch?
23-09-2018Øst3-6 division 2. runde-
26-09-2018NordÅben Nordjysk natløb 3Nordkredsen nord
28-09-2018NordKUM weekendFosdalen
29-09-2018NordKUM weekendFosdalen
30-09-2018NordKUM weekendFosdalen
03-10-2018NordÅben Nordjysk natløb 4Bøgsted Plantage
06-10-2018ØstDM natRørvig Sandflugtsplantage
07-10-2018ØstDM HoldStore Hareskov
14-10-2018Øst1-3 div op/ned-
14-10-2018NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
14-10-2018NordLøvfaldsløbetSilkeborg Nordskov
21-10-2018NordNJ dagTvorup KLitplantage
21-10-2018ØstKredsløb?
26-10-2018ØstHöst Open?
27-10-2018ØstHöst Open?
28-10-2018ØstHöst Open?
04-11-2018NordNordjyske klubmesterskaberRold Hesselholt N
04-11-2018Øst3-6 div op/ned?
11-11-2018ØstJÆTTEMILEN-
14-11-2018ØstNatcup 2. afdeling-
16-03-2019NordNordjysk 2-dagesRoldskov
17-03-2019NordNordjysk 2-dagesRold
30-03-2019ØstDanish Spring?
31-03-2019ØstDanish Spring?
18-04-2019NordPåskeløb-
19-04-2019NordPåskeløb-
20-04-2019NordPåskeløb-
28-04-2019SydDM ultralang-
26-05-2019SydDM Sprint-
02-06-2019NordJFM SprintHorsens
08-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCAarhus/Silkeborg
09-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCSilkeborg/Aarhus
10-06-2019DOFTestløb EYOC/JWOCSilkeborg/Aarhus
07-07-2019NordJWOCAarhus eller Ry
08-07-2019NordJWOC-
10-07-2019NordJWOCSkove omkring Silkeborg
11-07-2019NordJWOC-
12-07-2019NordJWOCSkove omkring Silkeborg
13-07-2019NordSkaw-Dysten?
14-07-2019NordSkaw-Dysten?
15-07-2019NordSkaw-Dysten?
18-08-2019SydJFM Lang-
31-08-2019NordDM Mellem-
01-09-2019NordMidgårdsormen-
14-09-2019ØstDM Stafet & LangGribskov
15-09-2019ØstDM Stafet & LangSøskoven
05-10-2019SydDM nat-
06-10-2019SydDM Hold-
02-11-2019ØstKUM weekend?
03-11-2019ØstKUM weekend?
13-11-2019Østnatcup 2. afdeling-
21-03-2020ØstDM Nat-
28-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
29-03-2020ØstDanish SpringGrib Skov og Søskoven.
09-04-2020SydPåskeløb-
10-04-2020SydPåskeløb-
11-04-2020SydPåskeløb-
26-04-2020NordDM ultralangNordkredsen
23-05-2020NordDM SprintÅlborg
24-05-2020NordMix sprint stafetMariager
05-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
06-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
07-06-2020DOFTestløb junior elitenHillerød
15-08-2020NordJFM Stafet-
16-08-2020NordJFM Lang-
29-08-2020ØstDM Mellem-
30-08-2020ØstMidgårdsormen-
12-09-2020SydDM Stafet-
13-09-2020SydDM Lang-
27-09-2020NordKUMØstkredsen
03-10-2020NordDM natNord
04-10-2020NordDM Hold-
25-10-2020NordDM Ultralang-
07-11-2020SydKUM weekend-
08-11-2020SydKUM weekend-
29-05-2021ØstDM sprint-
30-05-2021ØstDM sprint-

Al tilmelding til løb foregår via portalen O-service, hvor du også kan kigge langt frem eller tilbage i løbskalenderen.

Hvis du ikke allerede har en profil, kan du få adgang via din klubadministrator.

Gå til O-service her:

Se kalenderen for Internationale løb

Skovlukninger

DATOArrangementSkovArrangørLukning fra
24-03-2018Danish spring mellemHvalsø skoveneOK Roskilde01-06-2017
25-03-2018Danish Spring LangHvalsø skoveneOK Roskilde01-06-2017
22-04-2018DM ultralangJægerspris SkovAllerød OK15-02-2017
26-05-2018DM SprintHillerød/FredensborgFIF Hillerød Orientering01-06-2017
27-05-2018FM sprint stafetHillerød/FredensborgFIF Hillerød Orientering01-06-2017
08-07-2018Sprint FinaleChristiansborgWMOC 201821-06-2016
10-07-2018WMOC Kval. 1Tisvilde hegn (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
11-07-2018WMOC Kval. 2Tisvilde hegn (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
13-07-2018WMOC FinaleSøskoven (Nordsjælland)WMOC 201830-01-2016
25-08-2018DM MellemHøjgård SkovOK GORM02-08-2017
08-09-2018DM StafetNørlund/Harild HedeHerning Orienteringsklub08-09-2017
09-09-2018DM LangUlbjerg PlantageViborg OK09-09-2017
06-10-2018DM natRørvig Sandflugtsplantage (Vestsjælland)OK Roskilde12-06-2017
07-10-2018DM HoldStore HareskovBallerup OK15-09-2017
08-07-2019jwoc langDiv.OK Pan01-07-2017
TerminDatoKategoriSkovKlubnavnLukketFra

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter
MacUrth

Organisationer og partnere

Nordea-fonden
International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
Naturens Dag
DIF
Aktiv året rundt