Der er omkring 80 orienteringsklubber i Danmark, der i alt har mere end 6000 medlemmer.

Herunder kan du finde vej til klubbernes hjemmesider og generelle kontaktoplysninger.

Klubadresser

KlubE-mailKommuneRegion
AKIFAalborgNordjylland
Allerød OKinfo@AlleOK.dkAllerødHovedstaden
Amager OKinfo@amagerok.dkTårnbyHovedstaden
AS Feltsportcarsten@sveding.comKøbenhavnHovedstaden
Ballerup OKbok@ballerup-ok.dkBallerupHovedstaden
Bornholms Værns IFBornholmHovedstaden
DSRs O-sektionDSR@brclausen.dkKøbenhavnHovedstaden
Døvaniaorientering@dovania.dkKøbenhavnHovedstaden
Farum OKfarumorienteringsklub@gmail.comFuresøHovedstaden
FIF Hillerød Orienteringformand@fiforientering.dkHillerødHovedstaden
Fredensborg OKmax.prang@gmail.comFredensborgHovedstaden
FSK Orienteringfsk@fsk-orientering.dkKøbenhavnHovedstaden
Fyns Politis Idrætsforeningfyhn@olesen.mail.dkOdenseSyddanmark
Faaborg OK2bm@vesteraabymail.dkFaaborg-MidtfynSyddanmark
Haderslev Garnisons IFHaderslevSyddanmark
Haslev OKpbv@mail.dkFaxeSjælland
Helsingør Politikreds IFHelsingørHovedstaden
Helsingør SOKmail4carstenagger@gmail.comHelsingørHovedstaden
Herlufsholm OKlykke@realregnskab.dkNæstvedSjælland
Herning Orienteringsklubherningok@herning-orienteringsklub.dkHerningMidtjylland
Holbæk OKformand@holbaekorienteringsklub.dkHolbækSjælland
Holstebro OKorientering@holstebro-ok.dkHolstebroMidtjylland
Horsens OKHorsensMidtjylland
Hvalsø OKf_hjorth@c.dkLejreSjælland
Hærens Officersskoles IFFrederiksbergHovedstaden
IF Fly Karup IFKVesthimmerlandsNordjylland
IF Flyvestation Skrydstruplars.thestrup@dlgmail.dkHaderslevSyddanmark
IF for Flyvevåbnets Off.skole (IFO)Høje-TaastrupHovedstaden
JGKIjgk@mil.dkAalborgNordjylland
Karup OKViborgMidtjylland
Kildeholm OKbestyrelse@kildeholm-ok.dkEgedalHovedstaden
Kolding OKKoldingSyddanmark
Køge OKformand@koegeok.dkKøgeSjælland
Lyngby OKinfo@lyngbyok.dkLyngby-TårbækHovedstaden
Mariager Fjord OKmariager.ok@city.dkMariagerfjordNordjylland
Maribo OKjass@stofanet.dkLollandSjælland
Nordvest OKjanethode@jensen.mail.dkThistedNordjylland
Nykøbing F. Roklub - Orienteringmads@pvm.dkGuldborgsundSjælland
O-63trohlas@hotmail.comVordingborgSjælland
Odense OKformand_2009@odense-ok.dkOdenseSyddanmark
OK Djursdoma@pc.dkNorddjursMidtjylland
OK Esbjergokesbjerg@yahoo.dkEsbjergSyddanmark
OK FROSokfros@fros.dkFredericiaSyddanmark
OK GORMolebinder@hotmail.comVejleSyddanmark
OK H.T.F.formand@okhtf.dkHaderslevSyddanmark
OK Melfarht.soerensen@gmail.comMiddelfartSyddanmark
OK Pan Århuspan@orientering.dkÅrhusMidtjylland
OK Roskildeokroskilde@okr.dkRoskildeSjælland
OK S.G.sg@oklub.dkGladsaxeHovedstaden
OK Skærmen Værløseskaermen@ok-skaermen.dkFuresøHovedstaden
OK Snabfvj@tdcadsl.dkVejleSyddanmark
OK SorøSorøSjælland
OK Sydb.joensson@stofanet.dkSønderborgSyddanmark
OK Vendelboernekjeld.arildsen@mail.dkHjørringNordjylland
OK Westlonbniel@turbopost.dkVardeSyddanmark
OK ØST Birkerødjj@logisys.dkRudersdalHovedstaden
OK73ok73@ok73.dkGladsaxeHovedstaden
Oksbøl Militære Idrætsforening
PI-Københavnbenteogjan@gmail.comKøbenhavnHovedstaden
Randers OKvalnoed@webspeed.dkRandersMidtjylland
Reserveofficerernes OKKøbenhavnHovedstaden
Ribe OK
Rold Skov OKRebildNordjylland
Rønne IK OrienteringBornholmHovedstaden
Silkeborg OKformanden@silkeborg-ok.dkSilkeborgMidtjylland
Skagen OK og MotionFrederikshavnNordjylland
Skive AMOKSkiveAMOK@gmail.comSkiveMidtjylland
St. Binderup OKbokk@binderupgaard.dkVesthimmerlandsNordjylland
Svendborg OKbjoern.rueloekke@gmail.comSvendborgSyddanmark
Søllerød OKsollerod@sollerod-ok.dkRudersdalHovedstaden
Tisvilde Hegn OKhegnsnyt@live.dkGribskovHovedstaden
Vestjysk Orienteringsklubavm@ucholstebro.dkHolstebroMidtjylland
Vestsjællands OKskovkarl@webspeed.dkHolbækSjælland
Viborg OKtilmeld@viborgok.dkViborgMidtjylland
Viking AtletikBornholmHovedstaden
Vinderød OK af 1992birte@agervold.dkFrederiksværk-HundestedHovedstaden
Aalborg OKsoeren@flytkjaer.dkAalborgNordjylland
Aalborg P.I. o-afd.egon.sloth.56@gmail.comAalborgNordjylland
Aarhus 1900 Orienteringojvind@obbh.dkÅrhusMidtjylland

DOF på Facebook

Sponsorer

Cowi
Trimtex
Sportident
Løberen
Silva
Klinik
Godik
Sportlyzer
Grafisktrykcenter
MacUrth

Organisationer og partnere

Nordea-fonden
International Orienteering Federation
Team Danmark
Dansk Skole Idræt
Sport Event Denmark
Naturens Dag
DIF
Aktiv året rundt